Як розпізнати відео, створене штучним інтелектом (ШІ)

Зверніть увагу на ці ознаки.

Генеративний штучний інтелект стрімко заповнює Інтернет. І поки ми оцінюємо наслідки для освіти та творчості, стає набагато складніше довіряти всьому, що з’являється в мережі. Чи реально це, чи це згенеровано штучним інтелектом? Як розпізнати відео, створене штучним інтелектом (ШІ)?

На даний момент у нас немає стовідсотково надійного способу зрозуміти це. Однак є деякі ознаки комп’ютерного тексту, аудіо, зображень і відео, на які варто звернути увагу. MigNews вам про них розповість.

Як розпізнати відео, створене штучним інтелектом (ШІ): поганий текст

Ви можете помітити, що в багатьох відео (і зображеннях) з ШІ відсутній текст. Генеративний ШІ не дуже добре справляється з текстом, тому що він не розуміє букв і мови – принаймні, не так, як люди. Знаки ШІ часто виглядають так, ніби написані інопланетною мовою, тому зверніть увагу на спотворений текст або його повну відсутність.

Це не означає, що хороший текст не з’явиться у відеороликах ШІ, але якщо він там є, то, найімовірніше, його додали вже після. У цьому трейлері «Табору монстрів» (вкладеному нижче), згенерованому Luma AI, деякі написи мають нормальний вигляд (і, найімовірніше, їх додали вручну) – подивіться на написи на автобусі та ярмаркових лотках. Потрібно дивитися уважно, тому що дивний текст видно недовго.

Чи можна визначити, що відео-контент створений нейромережею: швидкі (або повільні) ролики

Це підводить нас до ще однієї відмінної риси відео, створеного штучним інтелектом. Часто можна помітити, що відео дуже короткі, а дія відбувається дуже швидко. Частково це зроблено для того, щоб приховати невідповідності та неточності у відео, яке вам показують, – ідея полягає в тому, щоб створити у вас враження, що це щось реальне, а не сама реальність.

З іншого боку – і це суперечить тому, що ми щойно сказали, – іноді дія сповільнюється.

У цьому згенерованому ШІ музичному кліпі гурту Washed Out все відбувається саме так. Усе відбувається швидко, стрімко і зникає перш, ніж ви встигаєте розглянути його як слід. Спробуйте поставити відео на паузу в різних місцях, щоб побачити, скільки дивацтв ви зможете помітити (ми помітили щонайменше одну людину, яка зливається зі стіною).

Як розпізнати відео, створене штучним інтелектом (ШІ): погана фізика

Генеративний ШІ знає, як з’єднати рухомі пікселі, щоб показати щось, що нагадує кішку, або місто, або замок. Однак він не розуміє світ, 3D-простір або закони фізики. Люди зникатимуть за будівлями або матимуть різний вигляд у різних сценах, будівлі будуть збудовані дивним чином, меблі не стоятимуть на своїх місцях, і так далі.

Подивіться на цей ролик із дрона (вкладений нижче), зроблений Sora з OpenAI. Зверніть увагу на групу людей, що йдуть до нижньої частини сцени в лівому нижньому кутку. Вони поглинають один одного і врешті-решт зливаються з поручнями, тому що ШІ сприймає їх як пікселі, а не як людей.

Чи можна визначити, що відео-контент створений нейромережею: зловісна долина

Відео зі штучним інтелектом часто має блиск, який здається неприродним, і ми вже знайомі з виразом «зловісна долина», коли йдеться про комп’ютерну графіку, що намагається відтворити реальне й природне. Під час перегляду відеороликів зі штучним інтелектом ви часто потраплятимете в «зловісну долину», навіть якщо це будуть лише короткі миті.

Якщо ви подивитеся на фірмовий фільм, знятий Toys R Us за допомогою штучного інтелекту Sora, то побачите, що посмішка і рухи волосся маленької дитини мають підозріло неприродний вигляд. Крім того, зі сцени в сцену вона виглядає як різна дитина, тому що вона не актор. Це згенероване 2D-уявлення, засноване на тому, як, на думку ШІ, має виглядати хлопчик.

Як розпізнати відео, створене штучним інтелектом (ШІ): ідеальні (або недосконалі) елементи

Це ще один випадок, коли виникає суперечність, оскільки відеоролики ШІ можуть бути видані занадто досконалими або недостатньо досконалими елементами. Зрештою, ці ролики генеруються комп’ютерами, тож дизайн будівель, транспортних засобів або матеріалів може повторюватися знову і знову, у візерунках, занадто бездоганних, щоб існувати в реальному житті.

З іншого боку, штучний інтелект продовжує боротися з усім природним, чи то рука, чи то підборіддя, чи то листя, що ворушиться на вітрі. У цьому відео від Runway AI з астронавтом, який біжить, ви можете помітити, що руки в безладді (так само, як і більша частина фізики фону неправильна, а текст розмазаний).

Чи можна визначити, що відео-контент створений нейромережею: перевірте контекст

У вас є всі інструменти, які ми вже використовували для виявлення дезінформації. Ще до появи генеративного ШІ існував Photoshop, тож деякі правила виявлення підробок залишилися колишніми.

Контекст має ключове значення – якщо відео надходить з офіційного акаунта New York Times у соціальних мережах, то, найімовірніше, йому можна довіряти. Якщо його пересилає безлика людина на сайті X з великою кількістю цифр в імені користувача, то, можливо, не дуже.

Перевірте, чи не було дію на відео знято з інших ракурсів, чи не повідомлялося про неї в інших місцях і чи не має вона взагалі якогось сенсу. Ви також можете перевірити людей, які знімаються у відео. Якщо на задньому плані звучить розповідь Моргана Фрімена, Морган Фрімен зможе підтвердити це так чи інакше.

Чи знаєте ви, які чат-боти з ШІ вважаються найкращими у 2025? Це не тільки ChatGPT. Ось інші вдалі варіанти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.