Транспортний засіб на електричній тязі буде не тільки економним та зручним, але й екологічним. Придбавши електросамокат, гіроскутер чи електровелосипед на офіційному сайті allo.ua, ви зробите свій внесок у справу боротьби зі шкідливими викидами, які є причиною поширення парникового ефекту та глобального потепління, свідками якого є ми всі. Розповімо стисло про найпопулярніші різновиди персонального електротранспорту, їх особливості, переваги та недоліки.
Електросамокат
Беззаперечний лідер тогорічного літа став популярним у багатьох містах, зокрема, завдяки появі сервісів прокату. Купити самокат у маркеті Алло можна за 10-100 тис. грн, важить такий засіб пересування в середньому приблизно 15 кг, заряджається за кілька годин і може проїхати приблизно 30 км без додаткового підзарядження. Вага самоката є його головним мінусом, адже подолання підземних переходів із важким транспортом під рукою — не найприємніше заняття.
Гіроскутер та сігвей
Сігвей — старший брат гіроскутера, тільки масивніший і з кермом. Він так і не став дійсно популярним і масовим через свої габарити та ціну. Гіроскутер у рази маневровніший, легший і дешевший. У нього немає керма, керування відбувається завдяки нахилу корпусу водія. Максимальна швидкість гіроскутера не більше 25 км/год, сігвей може розігнатися до 50 км/год. Вагу гіроскутера можна порівняти із вагою самоката — приблизно 12 кг, а сігвей тягне на 50 кг. Запас ходу в сігвея на десяток кілометрів більше, але й на заряджання доведеться витратити більше часу, від 1.5 до 4 годин.
Моноколесо
Це спрощений та удосконалений варіант сігвея або гіроскутера, від якого залишилося лише одне колесо, але зберігся принцип управління — гіроскоп. Тобто це пристрій, який здатний реагувати на зміну кутів орієнтації тіла і зміщення центру тяжкості. Вага моноколеса буває від 8 до 40 кг, а максимальна швидкість деяких моделей сягає 70 км/год. На одному заряді можна проїхати від 10 до 200 км.
Електроскейт
Фактично це удосконалена модель старого доброго скейтборду, керувати яким можна за допомогою пульта. Міські моделі розганяються до 50 км/год, до того ж рекомендована швидкість у місті для таких видів транспорту — не більше 20 км/год. Запас ходу електроскейта в середньому становить 20-30 км, особливо просунуті моделі можуть проїхати до 40 км без заряджання.
Електровелосипед
Крутити педалі тепер не обов’язково, електродвигун працює майже безшумно. Додамо до цього екологічність, хорошу швидкість (до 45 км/год), і вийде гідна альтернатива скутера. Заряду акумулятора електровелосипеда вистачає на 25-40 км. Неістотний мінус — вага такого велосипеда на 5-7 кг більше ніж звичайного. Значний мінус — ціна. Недорогі моделі коштують 20000-25000 грн, ціна на топові моделі на сайті Алло сягає позначки 250000 грн.
Залишити відповідь