Українська оборонна промисловість продовжує дивувати світ інноваціями. На українсько-скандинавській конференції DIH Naval Forge 2026 компанія “Аварид” презентувала багатоцільову безпілотну морську платформу MOBIDIK — універсальний надводний дрон, здатний нести ракети, ударні БПЛА та виконувати різноманітні бойові завдання, повідомляє MigNews з посиланням на джерело Militarnyi.com.
За словами розробників, MOBIDIK — це не просто черговий морський дрон, а модульна платформа нового покоління, яка поєднує високу автономність, значну дальність і багатоваріантність озброєння. Це дозволяє їй ефективно діяти в умовах сучасної морської війни, де традиційний флот стикається з дедалі більшими викликами від безпілотних систем.
Технічні характеристики: вражаюча витривалість
- Дальність ходу — до 1400 км;
- Автономність — до 120 годин (5 діб) без дозаправки;
- Максимальна швидкість — 65 км/год;
- Стійкість до хвиль висотою до 1,2 метра.
Ці параметри роблять MOBIDIK ідеальним інструментом для тривалих місій у відкритому морі, патрулювання, розвідки та ударних операцій.
Шість модифікацій для різних завдань
Лінійка MOBIDIK включає шість варіантів, адаптованих під конкретні потреби ЗСУ:
- Для протиповітряної оборони (ППО) — оснащення засобами перехоплення повітряних цілей.
- Запуску ударних і реактивних дронів — платформа може слугувати мобільним носієм для БПЛА.
- Ураження повітряних цілей.
- Ураження надводних цілей.
- Штурмова версія — з бойовою частиною масою до 300 кг.
Окрім того, дрон може нести далекобійні ракети-дрони класу middle strike. Така гнучкість дозволяє використовувати одну базову платформу для цілого спектру операцій — від супроводу конвоїв до глибоких рейдів у ворожі акваторії.
Готовий до серійного виробництва
Як повідомили представники компанії, розробка вже пройшла ключові етапи випробувань і готова до кодифікації в ЗСУ та запуску в серійне виробництво. Це означає, що вже найближчим часом MOBIDIK може поповнити арсенал українського флоту безпілотників, який уже довів свою ефективність у Чорному морі.
Експерти зазначають, що поява таких платформ суттєво посилює асиметричні можливості України. У той час, коли Росія намагається відновлювати свій Чорноморський флот і ховає кораблі в портах, українські морські дрони продовжують диктувати нові правила гри на воді.
McDonald’s запускає нову систему бонусів у застосунку — як обміняти бали на безкоштовні страви.