Що Apple покаже на WWDC, присвяченому штучному інтелекту

Компанія представить 'Apple Intelligence', довгоочікуваний крок у напрямку сучасного штучного інтелекту для iPhone, iPad та Mac.

Apple Inc. відома тим, що не поспішала першою впроваджувати нові категорії продуктів, як це було з iPhone, розумним годинником і Vision Pro. Всі ці напрямки вже існували, коли компанія приєдналася до них, але Apple завжди знаходила спосіб залишити свій слід. Зараз компанія планує зробити щось подібне зі штучним інтелектом, пише M.I.G. з посиланням на Bloomberg. Після майже двох років з початку ажіотажу навколо генеративного ІІ, Apple готується представити своє бачення цієї технології. На щорічній конференції розробників, яка відбудеться в понеділок, компанія оголосить про плани глибокої інтеграції ІІ у свої головні додатки та функції, одночасно наголошуючи на збереженні конфіденційності та безпеки.

Новий ШІ-система Apple

Нова система штучного інтелекту від Apple називатиметься Apple Intelligence і буде інтегрована в нові версії операційних систем для iPhone, iPad і Mac. Також буде партнерство з OpenAI, яке забезпечить роботу чат-бота на зразок ChatGPT. Крім того, Apple готується показати нове програмне забезпечення для гарнітури Vision Pro, платформи Apple Watch і TV.

Основні функції штучного інтелекту

Apple планує впровадити штучний інтелект у якомога більше своїх додатків, роблячи життя користувачів легшим. Компанія зосереджується не на вражаючих технологіях, як створення зображень чи відео, а на функціях, що мають широкий попит. Нові можливості будуть доступні за вибором користувачів і представлені як бета-версія. Для використання ІІ потрібен буде iPhone 15 Pro або новіша модель, а для iPad і Mac – моделі з чипом M1 і вище.

Співпраця з OpenAI

ШІ-функції будуть працювати за допомогою технологій Apple та інструментів від OpenAI. Послуги будуть використовувати або обробку на пристрої, або хмарні обчислення, залежно від складності завдання. Нові операційні системи включатимуть алгоритм, який визначатиме, який підхід використовувати для конкретного завдання.

Особливості та безпека

Після років критики використання хмарних серверів для обробки даних Apple ризикує викликати суперечки, використовуючи хмару для ІІ. Тому велика частина оголошення буде зосереджена на запобіжних заходах, включаючи функції безпеки на чипах, які використовуються в дата-центрах. Apple також не створюватиме профілі користувачів на основі їхніх даних і генеруватиме звіти, щоб показати, що інформація користувачів захищена і не продається.

Додаткові можливості ІІ

Однією з важливих частин впровадження ІІ стане резюмування. Apple планує функції, які зможуть швидко підсумувати статті та веб-сторінки в браузері Safari. Вони також зможуть підсумовувати нотатки зустрічей, текстові повідомлення та електронні листи. Крім того, буде функція для відстеження пропущених сповіщень, дозволяючи користувачам швидко з’ясувати, що вони пропустили.

Вдосконалення Siri

Siri також буде частиною нового впровадження ІІ, з оновленням, заснованим на великих мовних моделях. Вперше користувачі Siri зможуть мати точний контроль над окремими функціями та діями в додатках. Наприклад, люди зможуть наказати Siri видалити електронний лист, редагувати фотографію або підсумувати новинну статтю. З часом Apple розширить ці можливості до сторонніх додатків і дозволить користувачам об’єднувати кілька команд в один запит.

Xcode та розробка додатків

Xcode, програмне забезпечення Apple для розробки додатків, також отримає великий влив ІІ. Він працюватиме подібно до Microsoft Corp.’s GitHub Copilot, автоматично завершуючи код для програмістів. Хоча Apple вже використовує цей новий інструмент розробки внутрішньо, він, ймовірно, не буде повністю доступний для сторонніх розробників до наступного року.

Інші програмні оновлення

Apple також оновлює інші свої програми, зокрема Mail, яка отримає функцію автоматичної категоризації вхідних повідомлень, подібну до Gmail. Додаток Voice Memos отримає можливість автоматичної транскрипції записів, а додаток Photos – нові можливості редагування фотографій за допомогою ІІ.

WWDC цього року обіцяє бути насиченим подіями з фокусом на штучному інтелекті та нових можливостях для користувачів. Apple продовжує впроваджувати нові технології, зберігаючи при цьому високий рівень безпеки та конфіденційності даних користувачів. Очікується, що ці нововведення стануть основою для майбутніх продуктів і рішень компанії.

Нагадаємо, що в Японії будуть боротися з низькою народжуваністю за допомогою сучасних технологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *