Як російська еліта змирилася з війною і чому Путін розглядає захоплення Києва як ключовий крок для досягнення своїх амбіцій

Причини зміни ставлення до війни російською елітою та можливі сценарії розвитку конфлікту.

Аналітична стаття в журналі Foreign Affairs розкриває, що російський президент Володимир Путін вважає захоплення Києва єдиним варіантом для задоволення своїх амбіцій, пише сайт mignews.com.ua. Видання стверджує, що після України Путін може звернути свою увагу на країни НАТО, такі як Естонія або Латвія.

Шок і перші втрати

Коли розпочалася війна в Україні, російська еліта була в стані шоку. Західні санкції та заборони на подорожі змінили життя багатих і політично пов’язаних росіян. Втрати на полі бою швидко зростали, і багато хто вважав вторгнення помилкою. Роман Троценко, колишній голова найбільшої суднобудівної компанії Росії, назвав керівництво країни “ідіотами”, а відомий музичний продюсер Йосип Пригожин назвав уряд Путіна “чортовими злочинцями.” Деякі олігархи, такі як Михайло Фрідман, відмовилися повертатися до Росії.

Зміна поглядів у 2023 році

До кінця 2023 року багато еліт почали підтримувати війну. Музиканти стали виступати на окупованих територіях, а Фрідман повернувся до Москви, бо життя під санкціями на Заході стало нестерпним. Нових скарг від олігархів більше не чути. Вони змирилися з тим, що вторгнення стало частиною їхнього життя і не бачать сенсу кидати виклик Кремлю. Тепер їх більше цікавить питання, як закінчиться війна.

Можливі сценарії закінчення війни

Еліти мають різні думки щодо завершення війни. Дехто вважає, що велика перемога на полі бою дозволить Путіну заявити про часткову перемогу і призупинити війну. Інші думають, що Путін не зупиниться, поки не захопить Київ. Деякі вважають, що конфлікт з Заходом є для Путіна головною метою, і тому він може напасти на іншу європейську державу, незалежно від подій в Україні.

Причини зміни ставлення

Основні причини зміни ставлення еліт до Путіна – репресії проти незгодних та розуміння, що протест безглуздий. Також вони почали бачити вторгнення як перемогу, оскільки Росія робить поступові здобутки на полі бою, а підтримка Заходу для Києва зменшується. Один олігарх сказав, що в Росії все змінилося: ставлення до Путіна, погляди на Україну та Захід.

Можливі військові дії в Україні

Олігархи обговорюють, які умови можуть вважатися перемогою. Для деяких будь-який значний успішний наступ буде достатнім. Вони вважають, що Харків може стати метою такого наступу. Загальний напад на Харків буде жахливим і призведе до руйнування міста та депопуляції. Однак, деякі вважають, що Путіна задовольнить лише захоплення Києва.

Якщо Росія розпочне нову кампанію, військові, ймовірно, почнуть наступ з Білорусі, як це було взимку 2022 року. У Москві вважають, що цього разу, з міцнішою армією та слабшими українськими резервами, їхня країна може перемогти.

Можливі наслідки для США

Для Путіна війна в Україні є лише частиною конфлікту із Заходом. Успіхи на полі бою можуть бути недостатніми, щоб задовольнити його. Путін може напасти на члена НАТО, щоб кинути виклик альянсу. Еліти вважають, що НАТО не наважиться відповісти, бо Захід втомлений і розділений. Вони вважають, що Байден та європейські лідери слабкі.

Вплив на вибори в США

Подібна провокація може допомогти Росії напередодні президентських виборів у США. Кремль може вважати, що криза підірве шанси Байдена і допоможе Трампу, який обіцяв завершити війну в Україні “протягом 24 годин” у разі обрання. Проте деякі в Росії вважають, що війна не закінчиться за жодних обставин, оскільки вона допомагає Путіну мобілізувати суспільство та контролювати еліти.

Еліта сподівається на завершення війни і повернення до мирного часу, але наразі вони мовчать і не бачать шляху назад.

Раніше в ЗМІ з’явилась інформація, що США, Ізраїль та Україна обговорюють постачання восьми систем ППО Patriot.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.