У Пакистані продовжуються масштабні протести після того, як тисячі прихильників ув’язненого експрем’єр-міністра Імрана Хана вийшли на вулиці з вимогою його звільнення. Ситуація в країні залишається напруженою, і насильство між протестувальниками та правоохоронцями тільки загострюється, пише MigNews з посиланням на джерело CNN.
Причина протестів
Протести розпочалися після того, як Імран Хан, лідер партії Пакистанська Техрік-е-Інсаф, був ув’язнений понад рік тому. Проти 72-річного політика відкрито більше ніж 150 кримінальних справ, що викликало хвилю невдоволення серед його прихильників. Вони вважають, що переслідування Хана є політично мотивованим і спрямованим на усунення популярного лідера від політичної сцени.
Реакція влади
У відповідь на протести уряд Пакистану ввів жорсткі заходи. Поліція в Ісламабаді застосувала сльозогінний газ і гумові кулі для розгону демонстрантів. За офіційними даними, під час заворушень загинуло чотири співробітники служби безпеки, хоча міжнародні ЗМІ повідомляють про п’ять жертв. Багато людей зазнали поранень, зокрема й журналісти, яких нібито атакували протестувальники.
Мобільний Інтернет та посилення охорони
У зв’язку з ескалацією насильства, уряд ухвалив рішення частково відключити мобільний Інтернет у столиці, щоб обмежити комунікацію серед протестувальників і запобігти поширенню інформації. Для підтримання порядку на вулицях Ісламабада було розгорнуто понад 20 000 поліцейських, озброєних кийками та спецспорядженням. Зараз місто нагадує зону підвищеної безпеки, де ситуація залишається контрольованою, але вкрай напруженою.
Політичні наслідки
Прем’єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф засудив насильство, заявивши, що ці сутички є частиною «злих політичних задумів» його опонентів. За словами Шаріфа, протест не є мирним, а є проявом екстремізму, що загрожує стабільності країни. Це важлива заява, оскільки Шаріф відомий своєю опозицією до Хана і його політичної партії.
Ситуація в Пакистані залишається вкрай непередбачуваною, і всі чекають на подальший розвиток подій.
Днями стало відомо, що Трамп після інавгурації може оголосити надзвичайний стан у США.
Залишити відповідь