Site icon Медіа Інформаційний Гід

Які м’язи опрацьовує станова тяга та які переваги дає вправа

Які м'язи опрацьовує станова тяга та які переваги дає вправа

Яку користь дає станова тяга дедліфт, Джерело: vecteezy.com

У сфері силових тренувань силова тяга (дедліфт) – один із тих ключових рухів, про які ви, звісно, знаєте, але, можливо, боїтеся спробувати, побоюючись отримати травму. Або, можливо, ви не знаєте, які м’язи опрацьовує станова тяга. Однак є причина, чому станові тяги стоять в ряду фундаментальних вправ, які ви повинні включити у свою тренувальну програму.

MigNews вам про них розповість. Ми також підготували просту інструкцію про те, як правильно виконати станову тягу.

Які м’язи опрацьовує станова тяга?

Тренерка Саманта Хойновскі каже, що станова тяга – це рух, який містить у собі підйом ваги з землі в положення стоячи, що задіює низку різних м’язів. Крім того, це дуже підвищує самооцінку. «Ніщо не змусить вас відчути себе сильніше, ніж підняття тяжкості з землі». Незалежно від того, чи хочете ви набрати силу або набути впевненості в собі, освоєння станової тяги – важливий крок на вашому фітнес-шляху.

Дедліфт – це ідеальна вправа для всього тіла, тому що вони дійсно опрацьовують усі м’язи – від передпліч до сідниць. Основними двигунами, які дійсно приводять вправу в рух, є сідниці і підколінні сухожилля, але мертві підйоми опрацьовують практично всю задню частину тіла, каже тренер Метт Беренк:

Переваги тренувань зі становою тягою

Крім поліпшення сили окремих м’язів, робота над таким рухом для всього тіла, як дедліфт, корисна для вас у багатьох відношеннях. По-перше, це величезна економія часу: «Ви отримуєте більше користі від однієї вправи, ніж від роботи над окремими м’язами в різних вправах», – каже Беренк.

Дедліфти також тренують ваше тіло працювати як єдине ціле. «У нас є можливість ізолювати м’язи і тренувати їх незалежно один від одного, але насправді тіло рухається в унісон», – каже Беренк. «Воно не виділяє якийсь окремий м’яз, а хоче, щоб він рухався як система».

Дедліфт також є ідеальним рухом для тренувань у повсякденному житті. «У повсякденному житті кожній людині доводиться підіймати предмети. Тож уміння робити це безпечно має вирішальне значення для запобігання травм», – каже Хойновскі. «Тренуючись безпечно піднімати речі в контрольованому середовищі, наприклад, у тренажерному залі, ви з меншою вірогідністю отримаєте травму, піднімаючи ящик із водою або пакет із кормом для собаки». Вона пояснює, що підвищення стійкості нижньої частини спини знижує ймовірність отримання травми під час виконання повсякденних дій поза тренажерним залом.

Хойновскі додає, що важкі тренування з опором чудово підходять для підвищення щільності кісткової тканини, яка стає дедалі важливішою в міру старіння людей, особливо жінок. Зниження щільності кісткової тканини може призвести до підвищеного ризику переломів. Але вправи з обтяженнями, особливо для всього тіла, такі як станова тяга, можуть допомогти знизити цей ризик. За словами Георгіадіс, дедліфти також підвищують стійкість хребта, що допомагає поліпшити баланс і поставу.

Як правильно робити станову тягу

Помітили, що під час віджимання у вас болить плече? Так бути не повинно. Дізнайтеся, з чим це пов’язано.

Вийти з мобільної версії сайту