Медіа Інформаційний Гід

Як отримувати задоволення від фізичного навантаження? 3 секрети

Не всі люди люблять займатися спортом. Але на це можна вплинути, Джерело: pexels.com

Деякі люди більш схильні знаходити радість у фізичних вправах. Але, як показують дослідження, ви можете перебудувати свій мозок і приєднатися до цієї групи «любителів». Ви можете навчити себе більш терпимо ставитися до руху – як фізично, так і психологічно, – що допоможе вам відчувати радість від фізичних вправ загалом і частіше їх виконувати. Як же отримувати задоволення від фізичного навантаження?

MigNews поділиться з вами деякими прийомами, які реально працюють. Звідки ми знаємо? Їхню ефективність довели вчені в дослідженні Міжнародного університету Флориди. Керівник дослідження Марсело Бігліассі поділився висновками, які легко втілити в життя.

Як отримувати задоволення від фізичного навантаження: зробіть його цікавим для себе

Припустимо, ви не проти підняття важких предметів, але вам нудно під час тренування. За словами Бігліассі, можна створити штучну мотивацію і задоволення, слухаючи музику або подкаст, поки ви потієте, використовуючи віртуальну реальність або навіть просто займаючись позитивною саморекламою. А можливо, заняття в групі або з другом – це те, чого вам не вистачає. «Ви створюєте зовнішні сигнали, які допоможуть вам займатися трохи сильніше і трохи швидше». Мета полягає в тому, щоб прищепити собі позитивні емоції під час занять. Поступово емоції стануть другою натурою без цих зовнішніх сигналів.

Не знаєте, з чого почати пошук найбільш підходящого для вас заняття? Згадайте своє недавнє минуле і навіть дитинство, каже Бігліассі. «Зазвичай там є підказки». Наприклад, якщо ви любили плавати в сусідському басейні, можливо, це переросте в плавання колами в місцевому тренажерному залі. Або, можливо, ви колись займалися танцями. Відвідування віртуальних або офлайн занять із танцювального фітнесу може розпалити у вас пристрасть.

Порада 2: кидайте собі реально здійсненні виклики

Як отримувати задоволення від фізичного навантаження? 3 секрети
Кидайте собі виклик, але не ставте перед собою завдання, які неможливо виконати, Джерело: pexels.com

Що б ви не робили, заняття має бути досить складним, щоб у вас виникло відчуття виконаного обов’язку, і ви захотіли його повторити. Але при цьому вона має бути в межах ваших можливостей, щоб захистити ваше почуття самоефективності (тобто віру у свої сили), каже Бігліассі. Як показують дослідження, коли люди стикаються з інтенсивністю вправ, яка не відповідає їхнім вподобанням або переносимості, вони менше займаються спортом у майбутньому.

Зробіть ще один крок уперед: обравши, скажімо, темп бігу, який ви вважаєте приємним, ви можете виявити, що біг приносить вам більше задоволення і легше повторюється в майбутньому. За словами дослідника Діого Тейшейри, таке «заохочення автономії» може бути застосовано і до тренувань на опір.

Тож, якщо відпочинок між сетами допомагає вам почуватися краще, робіть це. Це створить позитивні асоціації у вашому мозку. «Більше – не завжди краще, а приємна діяльність буде легше зберігатися протягом тривалого часу», – каже Тейшейра.

Контроль за допомогою трекера також дасть вам змогу побачити, яку роботу ви виконуєте, що поліпшить ставлення до фітнесу і, отже, щастя, пов’язане з вправами. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Journal of Medical Internet Research.

Як отримувати задоволення від фізичного навантаження: оточіть себе мотиваторами

Коли тренування стають інтенсивними, вам потрібно нагадувати собі, навіщо ви йдете на це. Деяким частинам нашого мозку складно зрозуміти сенс вправ. Подумайте, чому корисні кардіотренування. Згадайте, як змінюється тіло після силового тренування.

Підпишіться на людей, які займаються вашими улюбленими видами спорту. Це допоможе вам почуватися більш позитивно в даний момент і бути більш послідовним у виконанні вправ надалі. Ви будете асоціювати це заняття з цією метою і привабливими результатами для здоров’я.

Дивно, але негативні думки також можуть слугувати позитивним сигналом (наприклад, уявити, як ви втрачаєте енергію і настрій через те, що не рухаєтеся цього дня, може бути неймовірно потужним сигналом). Вам необов’язково мотивувати себе усно. Напишіть цілі тренування на стікерах і розклейте їх на видному місці.

Вважайте, що це знак вирушити на прогулянку або на тренування просто… зараз.

Хочете купити додому тренажер, але не знаєте, який вибрати? Тут ми порівнювали орбітрек і бігову доріжку.

Вийти з мобільної версії сайту