Олімпіада завершена: Україна посіла 22 місце в медальному заліку

Завершилася змагальна частина XXXIII Літніх Олімпійських ігор 2024 року.

У цьогорічних Іграх взяли участь 10 714 спортсменів з 206 країн світу, пише MigNews. Вони змагалися у 32 різних видах спорту, що склало основну частину олімпійської програми.

Українська збірна повертається з 12 медалями: 3 золотими, 5 срібними і 4 бронзовими. Серед переможців – фехтувальниця Ольга Харлан, яка здобула дві медалі – бронзу та золото.

Перелічимо всі здобутки українських атлетів на Олімпійських іграх 2024 року у хронологічному порядку.

Ольга Харлан Бронзова медаль у фехтуванні на шаблях в індивідуальній першості.

Ольга Харлан стала першою українською медалісткою на цих Іграх, здобувши бронзу в індивідуальному турнірі шаблісток. Після впевненого проходження перших трьох раундів, Харлан зустрілася в півфіналі з французькою спортсменкою Сарою Бальзер, яка посідає друге місце у світовому рейтингу, але зазнала поразки. Проте у боротьбі за третє місце Ольга зуміла здійснити неймовірний камбек, перемігши суперницю з Південної Кореї з рахунком останнім ударом.

Сергій Куліш Срібна медаль у стрільбі з пневматичної гвинтівки з трьох положень.

Сергій Куліш приніс Україні срібну медаль у своїй улюбленій дисципліні – стрільбі з трьох положень. Черкаський стрілець до останнього пострілу претендував на золото, але в підсумку здобув друге місце.

Жіноча збірна України з фехтування Золота медаль у командному турнірі з фехтування на шаблях.

Команда у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Юлії Бакастової та Олени Кравацької здобула золото, перемігши у фіналі команду Південної Кореї. Після складної боротьби, де українки переважно відставали, Харлан зуміла переломити хід поєдинку та принести Україні перше золото на Олімпіаді.

Ярослава Магучіх Золота медаль у стрибках у висоту.

Ярослава Магучіх, як і очікувалося, стала олімпійською чемпіонкою, підкоривши висоту 2,00 метри. Тепер у її активі всі можливі титули в легкій атлетиці.

Ірина Геращенко Бронзова медаль у стрибках у висоту.

Ірина Геращенко зуміла нарешті подолати своє прокляття четвертих місць, піднявшись на п’єдестал з результатом 1,95 метри, здобувши бронзу.

Михайло Кохан Бронзова медаль у метанні молота.

Михайло Кохан завоював бронзову медаль, метнувши молот на відстань 79,39 метри, що виявилося достатнім для третього місця.

Ілля Ковтун Срібна медаль у вправах на паралельних брусах.

Ілля Ковтун, лідер української збірної зі спортивної гімнастики, завоював срібло у своїй коронній дисципліні з оцінкою 15,500.

Олександр Хижняк Золота медаль у боксу у ваговій категорії до 80 кг.

Олександр Хижняк здійснив свою мрію, вигравши золоту медаль у новій для себе ваговій категорії, перемігши у фіналі казахстанського боксера Нурбека Оралбая.

Парвіз Насібов Срібна медаль у греко-римській боротьбі.

Парвіз Насібов вдруге поспіль на Олімпійських іграх зупинився за крок від золота, поступившись у фіналі іранському борцю Есмаїлі Лейвесі.

Жан Беленюк Бронзова медаль у греко-римській боротьбі.

Жан Беленюк здобув бронзу, перемігши у матчі за третє місце польського борця Аркадіуша Кулинича.

Людмила Лузан і Анастасія Рибачок Срібна медаль у веслувальному спринті.

Людмила Лузан і Анастасія Рибачок знову взяли срібло у каное-двійці, фінішувавши другими після китайських спортсменок.

Ірина Коляденко Срібна медаль у боротьбі.

Ірина Коляденко з Ірпеня, виступаючи у ваговій категорії до 62 кг, здобула срібну медаль, поступившись у фіналі.

Україна завершила Олімпіаду на 22 місці у медальному заліку.

Нагадаємо, на Олімпійських іграх-2020 в Токіо українці завоювали 19 медалей: 1 золоту, 6 срібних і 12 бронзових.

Лідерами за кількістю медалей у Парижі стали спортсмени зі США, які здобули 126 нагород, з них 44 золотих.