Згідно з новоюліанським церковним календарем, цього дня Православна церква України згадує апостолів Іродіона, Руфа, Асинкрита, Флегонта, Єрма і Гермія – учнів із числа 70, які проповідували Євангеліє після апостолів. Також вшановують пам’ять преподобного Руфа Києво-Печерського, святого мученика Павсилипа, святителя Калестина – Папу Римського, та святителя Нифонта Новгородського, пише MigNews з посиланням на джерело News.liga.net.
Апостоли з числа 70: віддані послідовники Христа
Святі Іродіон, Руф та інші належали до числа семидесяти апостолів – особливо близьких учнів Христа, які стали проповідниками християнства по всьому світу. Вони відіграли важливу роль у поширенні віри та зміцненні ранньої Церкви.
Преподобний Руф – чернець із Печерських глибин
У XIV столітті в Києво-Печерській лаврі жив чернець-затвірник Руф, відомий своїм благочестям і подвигами. Його останки покояться у Дальніх печерах Лаври, а пам’ять про нього зберігається як про зразок духовної відданості.
Мученик Павсилип: віра перед обличчям тортур
За переказами, мученик Павсилип зазнав переслідувань за віру в Ісуса Христа під час правління імператора Адріана у ІІ столітті. Його схопили язичники, закували в кайдани та піддали катуванням, але він не зрікся своєї віри.
Папа Калестин: мудрий проповідник і духовний лідер
Святитель Калестин очолював Римську церкву у 422–432 роках. Його шанували за глибоку освіченість, силу проповіді й ревність у захисті християнських цінностей. Під його керівництвом Церква зміцнювалась у часи складних випробувань.
Святитель Нифонт – духовний страж Новгорода
Єпископ Нифонт, колишній чернець Києво-Печерської лаври, став відомим своєю непохитністю у вірі. За переказами, він відмовився вінчати князя Святослава з дочкою хана, вказуючи на заборону шлюбів християн із поганами. Збудував у Новгороді храм Пресвятої Богородиці. Ім’я святого згадується у «Києво-Печерському патерику», літописах та «Житіях святих». Його пам’ять вшановують у третю неділю після Трійці.
Іменини 8 квітня: кого сьогодні вітати
Сьогодні свої іменини святкують носії імен Родіон, Руф та Нифонт.
– Родіон – з грецької означає «герой».
– Руф – походить з латини, перекладається як «рудий».
– Нифонт – грецьке ім’я, що трактується як «розсудливий», «мудрий».
Міжнародні свята 8 квітня
Міжнародний день буддизму – відзначається в день народження Будди Шак’ямуні. Буддизм як світова релігія походить із Індії та проповідує віру в карму, реінкарнацію і внутрішній спокій.
Міжнародний день конкурсу краси – неофіційне свято, започатковане 2018 року, аби відзначити культурне явище конкурсів краси та роль жінок у ньому.
Народні традиції та прикмети на 8 квітня
У народному календарі цей день називали днем Родіона і Руфа. Вважалося, що саме сьогодні Сонце й Місяць “зустрічаються”. У дохристиянські часи існували обряди вшанування природи та її істот.
За повір’ям, з цього дня з землі починає вилазити «гаддя» – змії, ящірки, гадюки. Їх не можна чіпати, бо це, як вірили наші предки, приносить нещастя. Серед них могли з’явитися міфічні істоти – «руфи».
Обряди та вірування:
- Господині вперше виводили на подвір’я курчат і гусят із зав’язаними очима – так вірили, що хижа птиця не заподіє шкоди.
- Якщо у небі бачили журавлів, слід було взяти жменю проса, змішати із землею та висіяти – це обіцяло гарний урожай.
- Дівчата після першого грому вмивалися й витиралися червоним рушником, щоб зберегти вроду.
- Чоловіки торкалися дерев – для міцної спини під час жнив.
Погодні прикмети:
- Ясна погода – до теплого літа.
- Похмурий день – віщує дощову й холодну пору.
Що не можна робити 8 квітня
Триває Вербний тиждень, передостанній перед Великоднем. У цей період особливо дотримуються посту, тож сьогодні не варто вживати м’ясо, молоко чи яйця. Рекомендується готувати пісні страви.
Під забороною також:
- злі побажання та плітки;
- відмова у допомозі;
- гучні застілля й розваги.
Цей день слід провести в тиші, молитві та добрих справах – допомогти близьким, подати милостиню або зробити добру справу.
Дізнайтесь, коли буде День матері 2025 в Україні.
Залишити відповідь