7 лютого православні віряни відзначають день пам’яті преподобного Луки Елладського за новим стилем. Ця дата також має значення у традиціях старого календаря, пише MigNews з посиланням на джерело УНІАН. Дізнайтеся, яке сьогодні церковне свято, які народні прикмети пов’язані з цим днем та що можна чи не можна робити.
Яке сьогодні церковне свято за новим стилем
За новоюліанським календарем, який у 2023 році запровадила Православна церква України, 7 лютого вшановують пам’ять преподобного Луки Елладського.
Святий Лука Елладський жив у Х столітті в Греції. З юних років він прагнув духовного життя та багато молився. Після смерті батька, у 14 років, вирішив стати ченцем. Спершу він усамітнився в храмі святих безсрібників Косми і Даміана, де прожив 7 років. Потім його духовний шлях пролягав через Коринф, Патри, а згодом він оселився в Яннімаках, де провів ще 12 років.
Святий отримав дар передбачення та зцілення, а під час молитви його тіло піднімалося над землею. Через це до нього почали приходити люди з проханнями про допомогу. Але Лука прагнув самоти та усамітнився на острові Ампелон, а пізніше—в горах Гелікон. Там він заснував монастир, де була збудована церква святої Варвари. Після смерті святого його мощі стали мироточити та зцілювати людей.
Яке свято 7 лютого за старим стилем
За юліанським календарем у цей день відзначають день пам’яті святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського. Також шанують ікону Божої Матері «Утамуй мої печалі».
Григорій Богослов був видатним богословом і проповідником IV століття, боровся за утвердження православної віри та брав активну участь у Другому Вселенському соборі.
Прикмети на 7 лютого
У народі цей день називали святом Луки, і з ним пов’язані такі прикмети:
- Сильний вітер — до доброго врожаю ярих культур.
- Червоний захід сонця — літо буде холодним.
- Сині хмари — до потепління.
- Грім у цей день — поганий знак, що віщує неврожай на сіно.
Що не можна робити 7 лютого
- Лаятися, сваритися та тримати образи.
- Відмовляти у допомозі та милостині.
- Брехати, пліткувати та заздрити.
- Грати весілля (в народі цей день вважали поминальним).
- Одягати одяг зеленого кольору — він може принести невдачі.
Що можна робити цього дня
- Молитися до святого Луки про здоров’я та зцілення.
- Поминати померлих, відвідувати могили рідних.
- Робити добрі справи, роздавати милостиню.
- Випікати цибулевий пиріг і пригощати ним нужденних.
Міжнародне свято 7 лютого
Сьогодні також відзначають День народження вогнегасника. Саме 7 лютого 1863 року у США було запатентовано перший вогнегасник. Спочатку він мав форму пляшки, але згодом перетворився на обов’язковий елемент пожежної безпеки у всіх установах.
Яке свято відзначали в Україні 6 лютого – дізнайтесь тут.
Залишити відповідь