Яке свято 6 травня в Україні: Іов Багатостраждальний, мученики та Огірковий день

6 травня в Україні вшановують праведного Іова, Іова Почаївського та мучеників Варвара, Вакха, Каллімаха і Діонісія, а також дотримуються народних традицій Огіркового дня.

Сьогодні, 6 травня, віряни відзначають одразу кількох святих, згідно з новоюліанським церковним календарем. Церква вшановує праведного Іова Багатостраждального, преподобного Іова Почаївського, мучеників Варвара-воїна, Вакха, Каллімаха, Діонісія, а також святого Варвара – колишнього розбійника, пише MigNews з посиланням на джерело News.liga.net.

Праведний Іов Багатостраждальний — символ терпіння та віри

Іов жив за дві тисячі років до нашої ери й став уособленням незламної віри. Він залишався відданим Богові, попри жорстокі випробування та втрати. Постать Іова християни сприймають як прообраз Ісуса Христа, адже його терпіння та страждання нагадують про шлях Спасителя. Образ праведника є символом смирення, витривалості та довіри до Божої волі.

Преподобний Іов Почаївський — хранитель віри та освіти

Іов Почаївський народився у XVI столітті на Галичині та ще в юному віці обрав духовний шлях. За ревну службу був поставлений ігуменом Дубенського монастиря, а згодом очолив Почаївську обитель. Протягом 50 років він дбав про монастир і сприяв його духовному піднесенню. За його участі була створена друкарня, де видавали духовну літературу, що вплинула на розвиток православ’я в Україні.

Мученики Варвар, Вакх, Каллімах і Діонісій — незламні у вірі

Варвар служив у війську імператора Юліана Відступника та був знаним воїном. Після перемоги йому запропонували принести жертву язичницьким богам, однак він публічно визнав себе християнином. Його за це жорстоко катували. Побачивши його мужність, воєначальник Вакх та вояки Каллімах і Діонісій теж навернулися до Христа. Всі четверо загинули мученицькою смертю за віру у IV столітті.

Святий Варвар-розбійник — приклад каяття і самопожертви

Ще один святий Варвар у молодості був грабіжником. Проте згодом він розкаявся, звернувся до священника та вирішив присвятити життя покуті. Усамітнившись у лісі, він жив без одягу й їжі, мов звір, аби спокутати гріхи. Загинув випадково: його вбили мандрівні купці, сплутавши з дикою твариною.

Іменини 6 травня — кого вітати

Цього дня святкують іменини чоловіки з іменем Денис. Ім’я має грецьке коріння та походить від імені Діонісій — божества родючості, виноградарства і життєвої сили.

Народні традиції 6 травня — день Іови, або Огірковий день

У народному календарі 6 травня отримав назву день Іови. Вважалося, що це сприятливий час для висаджування огірків, гороху та бобових. Існували й прикмети:

  • ясна погода вранці та роса — до щедрого врожаю;
  • роса означає рясну траву в травні;
  • теплий день — до раннього літа;
  • тиша та безвітря — до вдалого посіву.

Також вважалося, що не можна ходити босим по росі, аби не накликати болі в ногах.

Що заборонено робити 6 травня

Народні повір’я застерігають від лінощів цього дня — бездіяльність може притягнути невдачі. Не варто відкладати справи на потім чи вступати в конфлікти, особливо з рідними, інакше тривалий час не вдасться примиритися.

Дізнайтесь, коли буде День матері 2025 в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.