Як в Афганістані зберігають виноград в землі і глині?

Афганістан відомий своїми унікальними методами зберігання винограду, які збереглися протягом століть.

Ці методи дозволяють зберігати виноград свіжим протягом декількох місяців після збору врожаю, пише сайт MigNews. Використовуючи традиційні технології та природні ресурси, афганські фермери забезпечують високоякісне збереження своєї продукції.

Підземні сховища – кайзан

Одним із найпоширеніших методів зберігання винограду в Афганістані є використання підземних сховищ, відомих як кайзан. Кайзан – це глибокі ями, викопані в землі, які потім обкладені соломою та іншими природними матеріалами для ізоляції. Виноград зберігається в таких ямах завдяки низькій температурі та стабільній вологості, що допомагає запобігти гниттю та висиханню ягід.

Використання глинистих глечиків

Іншим традиційним методом є зберігання винограду в глиняних глечиках, які мають вузьке горло і широку основу. Ці глечики заповнюють виноградом та закопують у землю. Глина дозволяє підтримувати оптимальний рівень вологості і температури, що сприяє тривалому збереженню ягід. Глиняні глечики також допомагають запобігти впливу світла та повітря, які можуть спричинити псування продукту.

Використання спеціальних сухих приміщень

У деяких регіонах Афганістану виноград зберігають у спеціальних сухих приміщеннях, які називають хорджа. Ці приміщення побудовані з глини та мають спеціальну вентиляційну систему, яка забезпечує циркуляцію повітря без значного збільшення вологості. Такий метод дозволяє підтримувати виноград свіжим протягом декількох місяців, зберігаючи його смакові якості та аромат.

Обробка винограду перед зберіганням

Перед зберіганням виноград ретельно обробляють, щоб забезпечити максимальну якість продукту. Фермери вибирають тільки здорові та зрілі ягоди, уникаючи пошкоджених або уражених хворобами. Потім виноград промивають у розчині солі або оцту, щоб знищити мікроорганізми та запобігти розвитку гнилі. Така обробка значно підвищує тривалість зберігання ягід.

Переваги традиційних методів зберігання

Традиційні методи зберігання винограду в Афганістані мають кілька важливих переваг:

  • Вони екологічні, оскільки не використовують хімічних засобів або сучасних технологій.
  • Забезпечують збереження смакових якостей та аромату винограду.
  • Дозволяють зберігати виноград протягом тривалого часу без значних втрат продукції.
  • Підходять для використання в різних кліматичних умовах.

Незважаючи на переваги, традиційні методи зберігання мають свої виклики. Одним із головних викликів є потреба у великих затратах праці та часу на підготовку та обробку винограду. Крім того, сучасні зміни клімату можуть вплинути на ефективність цих методів. Проте афганські фермери продовжують адаптувати свої традиції до нових умов, поєднуючи старовинні знання з сучасними технологіями, щоб забезпечити тривале зберігання високоякісного винограду.

Раніше ми писали, що таке що таке стокгольмський синдром і чому і як він виникає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.