Як швидко позбутися лусочниць у вашому домі

Ви можете помітити цих повзаючих шкідників у ванній, на кухні або в підвалі.

Лусочниці – це домашні шкідники з лускатим сріблястим тілом. Вони мешкають у вологих і сирих приміщеннях. Тому ви напевно помітите їх у ванній, на кухні або в підвалі. Вони відіграють важливу роль в екосистемі як розкладачі та розсіювачі насіння, але можуть призвести до деяких проблем (про них ви дізнаєтеся пізніше). Як позбутися лусочниць у будинку? І чому взагалі вони у вас з’явилися?

MigNews хоче розповісти, які умови їх приваблюють, а також про те, як не допустити їхнього повернення.

Що таке лусочниці?

Лусочниці (Lepisma saccharina) – це маленькі безкрилі нічні комахи. Вони не є рибами, але свою назву (Silverfish) отримали завдяки сріблястому кольору і звивистим рухам, що нагадують рухи плаваючої риби. У них конічні хвости, вусики та луска, схожа на риб’ячу. Хоча у них немає крил, лусочниці дуже швидкі, щоб вижити. Павуки, багатоніжки та щипавки – природні хижаки лусочниць.

Хоча лусочниці зазвичай нешкідливі для людини, вони можуть знищувати книги, старі папери, шпалери, килими, меблі. Вони також можуть пошкодити одяг і продукти харчування. Ознаками зараження є екскременти, схожі на крихітні чорні гранули, і лусочки, що відпали. Також стежте за жовтими плямами на папері та одязі.

  • Що їх приваблює? Як і більшість домашніх шкідників, вони мешкають у вологому і сирому середовищі підвалів, ванних кімнат, кухонь, пралень і горищ. Ці темні і вологі місця у вашому будинку ідеально підходять для того, щоб вони відкладали свої яйця.
  • Їх також приваблюють джерела їжі, багаті на вуглеводи і білки, такі як папір, картон, фарба, тканина і меблі.

Як позбутися лусочниць: швидкі та прості способи

Як швидко позбутися лусочниць у вашому домі
Лусочниці люблять вологу, тому подумайте про те, щоб купити осушувач повітря, Джерело: pxhere.com

Існує кілька природних і хімічних способів позбутися лусочниць:

  • Контролюйте рівень вологості. Оскільки їх приваблює вологе, сире середовище, зниження рівня вологості в будинку до 60% може допомогти позбутися їх. Подумайте про використання осушувача повітря в приміщеннях з високою вологістю.
  • Використовуйте покупні пастки. Для знищення лусочниць використовуйте куплені в магазині липкі пастки. Щойно комахи переповзуть і застрягнуть на стрічці, ви зможете безпечно позбутися їх. Або зробіть пастку своїми руками, обмотавши зовнішній бік скляної банки текстурованою клейкою стрічкою і поклавши всередину крохмальну їжу, щоб приманити комах. Текстурована поверхня дасть їм змогу легко забратися в банку. Гладка внутрішня поверхня не дозволить їм виповзти назад.
  • Зверніться до натуральних репелентів. Різкі запахи ефірних олій, таких як м’ята, чайне дерево і кедр, допомагають природним чином відлякувати лусочниць. Вони руйнують феромони лусочниць, не даючи змоги дорослим особинам відкладати яйця і селитися у вашому домі. Нанесіть олію безпосередньо на поверхню, використовуйте пляшку з розпилювачем з водою і кількома краплями олії або додайте олії в розчини для миття підлоги. Ви навіть можете використовувати масляні дифузори в місцях, схильних до появи лусочниць, щоб тримати їх подалі цілий рік.
  • Використовуйте інсектициди. Існує кілька інсектицидів, спеціально розроблених для знищення лусочниць. Завжди ретельно дотримуйтесь інструкцій на етикетці та будьте обережні з дітьми і домашніми тваринами. Ви можете спробувати використовувати інсектицидний пил, такий як кизельгур, борна кислота або силікагель, у місцях, які рідко використовуються, як-от горища, підвали та підповзаючі приміщення.

Як запобігти поверненню лусочниць

Осушувачі та вентилятори допоможуть підтримувати оптимальний рівень вологості, створюючи небажане середовище для лусочниць. Усуньте протікання і проблеми з водопроводом, які можуть спричинити вогкість у приміщенні. Правильно зберігайте всі сухі продукти, переважно в герметичних контейнерах, щоб вони не були вологими.

Наведіть порядок усередині і зовні будинку, регулярно пилососьте і витирайте пил. Щоб запобігти проникненню лусочниць у будинок, закрийте всі можливі місця проникнення, включно з тріщинами і щілинами навколо вікон, дверей і стін. Ці заходи не дозволять лусочницям повернутися.

Набридло витрачати купу грошей на електрику взимку? Тут ми ділилися найкращими порадами, як заощадити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.