Вихідний 8 березня 2025 в Україні: свято скасували чи перенесли?

Дізнайтеся, яке рішення ухвалили щодо жіночого свята у 2025 році.

Для мільйонів українок 8 березня – це одне з найулюбленіших свят, адже воно символізує рівноправ’я та права жінок на працю, освіту та багато іншого. Століттями наші пращури боролися за це і сподівалися, що одного разу зможуть стати таким же важливим членом суспільства, як чоловіки. Але чи буде в Україні вихідний 8 березня 2025 року, чи свято вже скасували? Ви могли чути про можливе перенесення жіночого дня. Чи станеться це у 2025?

MigNews розповість вам усе, що відомо на сьогодні, а також про те, чому взагалі в усьому світі святкують міжнародний жіночий день.

Чи скасували вихідний 8 березня 2025 року в Україні?

Розберемося з причинами, чому взагалі на 8 березня обрушилася хвиля невдоволення. Пов’язано це, звісно, з війною і прагненням відкинути радянську спадщину в Україні (скасувати свята, прийняті СРСР). Однак до чого тут 8 березня? Адже це міжнародне свято. Щодо цього досі точаться суперечки у Верховній Раді.

У 2023 році уряд запропонував скасувати 8 березня і перенести жіночий день на день народження видатної української поетеси Лесі Українки – 25 лютого. Однак щодо цього так і не було ухвалено жодних рішень.

Тобто 8 березня у 2025, як і раніше, залишається державним святом (на законодавчому рівні). Але чи буде вихідний? На жаль, у країні діє воєнний стан, тому вихідний не передбачений. Однак є і хороші новини: цього року 8 березня припадає на суботу. Тож, якщо у вас буде вихідний цього дня, ви зможете відсвяткувати його з близькими та рідними.

Як почалося святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня?

Вихідний 8 березня 2025 в Україні: свято скасували чи перенесли?
Міжнародний жіночий день відзначається щороку 8 березня, Джерело: freepik.com

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) зазначає, що Міжнародний жіночий день з’явився завдяки робітничим рухам у Північній Америці та Європі у двадцятому столітті.

У 1909 році в США вперше було відзначено Національний жіночий день на згадку про страйк працівників швейної промисловості в Нью-Йорку в 1908 році. Тоді жінки протестували проти важких умов праці.

У 1945 році Організація Об’єднаних Націй відзначила першу міжнародну угоду, присвячену принципу рівності між чоловіками і жінками. Перший Міжнародний жіночий день відзначили 8 березня 1975 року.

У 1977 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила відповідну резолюцію, і цей день став всесвітнім святом. Після цього всі країни-члени ООН проголосили цей день офіційним святом ООН на захист прав і миру жінок.

Чому важливий Міжнародний жіночий день?

Святкування Міжнародного жіночого дня охоплює різні заходи – від маніфестацій і мітингів до семінарів і культурних вистав. Він слугує приводом для вшанування досягнень жінок упродовж усієї історії людства та привернення уваги до триваючої боротьби за гендерну рівність. Це також час для розв’язання нагальних проблем, таких як гендерне насильство, дискримінація та нерівний доступ до тих чи інших можливостей.

За минулі роки Міжнародний жіночий день перетворився на глобальний рух, мільйони людей по всьому світу беруть участь у заходах та ініціативах. Він продовжує надихати на активну діяльність і відстоювання прав жінок, нагадуючи про досягнутий прогрес і про роботу, яку ще належить виконати для досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей для всіх.

Тема Міжнародного жіночого дня 2025 року – «Прискорення дій», пише Wilpf. За даними Всесвітнього економічного форуму, за збереження нинішніх темпів прогресу для досягнення повного гендерного паритету знадобиться 2158 рік. Кампанія цього року підкреслює невідкладність і важливість прискорення зусиль з усунення системних бар’єрів і упереджень, що перешкоджають досягненню рівності жінок.

Тема 2025 року закликає окремих людей, організації та спільноти в усьому світі діяти швидко і рішуче для усунення гендерної нерівності як в особистій, так і в професійній сферах. Це заклик до нарощування темпів і подолання перешкод, що заважають жінкам повністю реалізувати свій потенціал.

Раніше ми ділилися датою Великодня 2025 в Україні. Дізнайтеся, коли ми святкуватимемо головне християнське свято.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.