Що таке штори-плісе

Класичні тканинні штори незмінно залишаються в моді.

Багатий вибір тканин і відтінків дає змогу отримати найкращу модель для стильного оформлення вікон. Однак часто доводиться шукати вироби в лаконічному виконанні. Вони відмінно підійдуть для естетичного оформлення вікон у невеликих приміщеннях. Серед найпопулярніших варіантів виділяють штори-плісе від салону Alser. Такі моделі привертають увагу незвичайним виконанням. Вони підійдуть для будь-яких вікон, у тому числі й тих, що характеризуються нестандартною формою та розмірами.

Що таке штори плісе: що слід знати

Такі вироби виготовляють із синтетичної плісированої тканини, яка має однакові горизонтальні складки із чітким згином. Штори-плісе представляють собою конструкцію, до якої належить алюмінієвий профіль. До нього кріпиться тканинне полотно. У розпрямленому вигляді штора повністю закриває скління вікна. Для управління полотном передбачені спеціальні напрямні струни. Вони ж і утримують штору-плісе в потрібному положенні.

Моделі привертають увагу фактурним виконанням, що обумовлено гофрованою структурою. Стандартна ширина складок — 2 см. Візуально штори-плісе нагадують класичні горизонтальні жалюзі. Тканинне полотно виконують із цупкої тканини. Тому вона добре допомагає захистити приміщення від сонячного проміння, а також від допитливих очей.

Як працюють штори-плісе:

  • Можна вибрати виріб з нерухомим верхнім та рухомим нижнім карнизом. У другому варіанті він рухається разом з гофрованим тканинним полотном. Під час закриття штора рухається зверху вниз, а під час відкриття — у зворотному напрямі.
  • Доступні моделі з рухомими нижнім і верхнім карнизами. Така штора нагадує розтяжку. Штора-плісе в такому виконанні працює в обидвох напрямках. Це дає змогу зручно закрити, наприклад, лише нижню частину вікна, якщо приміщення потрібно закрити від допитливих очей сторонніх.
  • Подвійні моделі складаються з двох карнизів і двох незалежних полотен. Це дає змогу отримати штору-плісе і цікавому поєднанні фактур та кольорів.

Керування шторами-плісе здійснюється за допомогою ручки на карнизі або шнура (ланцюга).

Переваги штор-плісе: що слід знати

Такі моделі відмінно підійдуть для приміщень, що виконані в будь-якому стилі й гамі кольорів. За відтінком можна вибрати оптимальну модель, що гармонійно доповнить дизайнерське оформлення приміщення кухні, вітальні, дитячої або спальної кімнати. Стильні штори Київ з салону Alser представлені в каталозі в різних варіантах. Що можна вибрати:

  • Ті, що вільно звисають. Ці моделі відмінно підходять для стандартних вертикальних вікон.
  • Фіксовані вертикальні.
  • З великим скосом для вертикальних вікон.
  • Фіксовані для мансардних вікон.
  • Фіксовані для плафонд-вікон.
  • Моделі з кількома скосами.

Вибираючи найкращий варіант для приміщення, потрібно звернути увагу на щільність матеріалу. Тканина має надійно захищати приміщення від сонячного проміння. Водночас штора не повинна надмірно закривати вікно, блокуючи денне світло. Щоб не помилитися під час вибору, слід дізнатися пропускну здатність матеріалу. Якщо вікна виходять на південну сторону, варто вибирати модель з пропускною здатність не більше, ніж 5%. Для північної сторони оптимальний варіант — 15%.

Як доглядати за шторами-плісе: демонтаж і прання

З часом тканина поступово забруднюється, тому виникає питання про те, як правильно доглядати за конструкцією. Передусім її необхідно правильно демонтувати. Як зняти штори-плісе залежить від особливостей виконання. Правильний демонтаж дасть змогу повністю від’єднати тканинну частину від кріплень.

Розглядаючи, як прати штори-плісе, потрібно передусім правильно вибрати мийний засіб. Він повинен мати делікатний для тканини склад, у якому відсутні абразивні часточки й відбілювачі. Найкращий варіант — безбарвне мило. Приготуйте у ванній або великій мисці слабоконцентрований розчин. Тканинну частину потрібно скласти за складками й приблизно на 25 хвилин замочити її в мильній воді. Після штору потрібно трохи розправити. Це дасть змогу якісно змочити складки.

Щітками та будь-якими іншими додатковими інструментами терти тканину не слід. Річ в тім, що тканину на виробництві просочують спеціальним складом, що відштовхує бруд, а також сприяє збереженню необхідної фактури тканини.

Для ретельного промивання полотна використовуйте слабкий напір душу. Вода має бути теплою, однак не гарячою. Потім штору-плісе потрібно скласти за складками й дати воді вільно стекти. Тканину після прання потрібно прикріпити до карниза. Водночас його не слід розправляти впродовж 12 годин. У такому стані тканинне полотно ретельно просушиться. Прилади для обігріву приміщення для прискореної сушки не слід застосовувати. Прасувати виріб заборонено, адже це призведе до остаточного псування тканини.

Штори-плісе — це найкращий вибір для стильного та естетичного оформлення приміщень. На сайті https://alser.ua/uk/ можна модель за типом виконання, у тому числі й за характеристиками гофрованого тканинного полотна. Кожна модель оснащена надійними конструкціями, що демонструють довговічність під час повсякденного використання.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.