Що саджати в травні 2025 у відкритий ґрунт: календар городника

Дізнайтеся, що сіяти і садити на городі в цей період.

Травень – ідеальний час для того, щоб зайнятися розсадою. Але що краще саджати в травні 2025 у відкритий ґрунт? Які овочі та зелень вибрати? А як щодо квітів? Ви напевно вже знаєте, що найголовніше правило – дотримуватися температурного режиму. Рослини мають свої власні потреби та примхи у вирощуванні.

MigNews поділиться актуальним календарем городника на травень 2025, щоб ви змогли незабаром насолодитися найбагатшим урожаєм.

Що саджати в травні 2025 у відкритий ґрунт в Україні

Важливо: при посадці орієнтуватися не тільки на календар, а й на погодні умови. Усі теплолюбні культури слід висаджувати за стійкої теплої погоди, щоб уникнути пошкодження від перепадів температур.

  • Зелень. Петрушка, кріп, базилік, чебрець, шавлія та цикорій.
  • Овочі. Морква, ріпа, капуста, огірки, картопля, часник, редиска і кукурудза. Друга половина місяця – баклажани, помідори і перець.
  • Ягоди. Малина і полуниця.
  • Гарбузові. Кавун, диня, гарбуз.
  • Квіти. настурція, айстра, чорнобривці, гіпсофіла, троянди, королиця, петунії, портулак.

Чому висадку насіння краще робити за місячним календарем?

Місячний календар дійсно має наукове обґрунтування для садівництва, оскільки вплив Місяця на природні процеси на Землі доведено. Найяскравіший приклад – припливи і відливи, які безпосередньо залежать від положення Місяця. Оскільки в рослинах також відбуваються безліч циклічних процесів (рух соків, «дихання» коріння), логічно припустити їхній зв’язок із місячними фазами, пише The Micro Gardener.

Висадку краще робити в період молодика або повного місяця. Дотримуючись місячного календаря, можна значно підвищити шанси на успішний розвиток рослин, тому що враховуються природні ритми і цикли. Це допомагає правильно планувати роботи в саду й отримувати якісніший урожай.

Поради щодо посадки рослин у відкритий ґрунт у травні

Ось кілька порад, які допоможуть вам успішно висадити рослини:

  • Вибір часу. Переконайтеся, що минула загроза заморозків. Зазвичай у травні погода стає більш стабільною, але краще стежити за прогнозом.
  • Підготовка ґрунту. Перед посадкою ретельно підготуйте ґрунт. Приберіть бур’яни, розпушіть землю і додайте органічні добрива, такі як компост або перегній, щоб поліпшити його структуру і поживні властивості.
  • Вибір рослин. Переконайтеся, що обрані вами рослини підходять для вашого регіону.
  • Правильна схема посадки. Дотримуйтесь рекомендацій щодо відстані між рослинами, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря і доступ світла. Це допоможе уникнути захворювань і забезпечить здоровий ріст.
  • Полив. Після посадки обов’язково добре полийте рослини. У перші тижні стежте за вологістю ґрунту і поливайте в міру необхідності, особливо в спекотні дні.
  • Мульчування. Використовуйте мульчу (наприклад, солому або деревну тирсу) навколо рослин, щоб зберегти вологу в ґрунті, запобігти зростанню бур’янів і підтримувати стабільну температуру.
  • Догляд за рослинами. Регулярно перевіряйте свої рослини на наявність шкідників і хвороб. Не забувайте про підживлення, особливо в період активного росту.
  • Захист від холоду. Якщо вночі очікуються похолодання, можна накрити молоді рослини агроволокном або плівкою, щоб захистити їх від заморозків.

У вас є фруктові дерева в саду? Тоді ніколи не вирощуйте поруч із ними такі квіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.