Дивно, але активоване вугілля – один із найпотужніших і найнатуральніших засобів для чищення. «Активоване вугілля – один із найбільш недооцінених засобів для прибирання», – каже професійна прибиральниця Іві Грем. «Після двадцяти років роботи зі складними завданнями з прибирання воно стало моїм основним рішенням для неможливих проблем». Що можна почистити активованим вугіллям? І як його використовувати?
Активоване вугілля відрізняється від звичайного вугілля (того, яке ви використовуєте на грилі) тим, що в ньому безліч дрібних отворів і щілин, що надає йому велику площу. Це робить його більш пористим і абсорбуючим, що дає йому змогу затримувати токсини, запахи, олії та вологу. Завдяки цим властивостям активоване вугілля стало популярним засобом для чищення, косметичним продуктом і засобом для лікування низки проблем зі здоров’ям. MigNews перерахує розумні способи його використання у вашому домі.
Як використовувати в побуті активоване вугілля: освіжіть приміщення, що неприємно пахнуть
Активоване вугілля чудово підходить для усунення запахів – навіть у промислових масштабах. «На наших сміттєперевантажувальних станціях огидні дизельні пари викликали в мене постійні головні болі», – згадує Грем. «Звичайні засоби для чищення лише маскували запах. Але щойно ми почали додавати порошок активованого вугілля в процедуру миття підлог, ці глибокі запахи зникли протягом кількох днів». Завдяки своїй пористій структурі активоване вугілля поглинає токсини, забруднювальні речовини та небажані запахи з повітря. Це робить його чудовим доповненням до ванних кімнат без вікон, шаф, домашніх спортзалів і навіть холодильника.
«Активоване вугілля можна використовувати у вигляді порошку», – пояснює Керіланн Браун, експертка з Grove у Grove Collaborative. Браун рекомендує помістити його в миску або пакетик і залишити в місцях, де потрібна боротьба із запахами і де погана вентиляція. «Замінюйте активоване вугілля кожні три-шість місяців для оптимального поглинання запаху».
Що можна почистити активованим вугіллям: видаліть жир із кухонних поверхонь
Жирові відкладення можуть бути дуже стійкими. Але активоване вугілля дає змогу видалити їх без зусиль. «Активоване вугілля використовується в мийних засобах і засобах особистої гігієни як абсорбент», – каже Браун. «Його часто використовують у разі розливів нафти і пестицидів, оскільки воно може поглинути в 100-200 разів більше нафти і токсинів, ніж його вага». У домашніх умовах він ідеально підходить для боротьби з жирними плитами, витяжками та стільницями.
Браун пропонує приготувати пасту з рівних частин порошку активованого вугілля і води, а потім нанести її на жирну поверхню. Втирайте пасту в поверхню за допомогою м’якої губки або ганчірки, а потім змийте її. «Не використовуйте його на металах, кислотах, спиртах і лугах – проти них він не буде ефективний», – зазначає Браун. Вважайте, що активоване вугілля – це мікроскопічна губка, яка допомагає поглинати небажані олії, запахи та інші забруднення».
Як використовувати в побуті активоване вугілля: очищайте питну воду

Активоване вугілля призначене не тільки для очищення повітря, воно також працює і з водою. Воно поглинає забруднювальні речовини та хімікати, присутні у водопровідній воді, включно з пестицидами, хлором, побічними продуктами, нітратами, мікропластиками та іншими летючими органічними сполуками, покращуючи її смак і безпеку.
Ви можете використовувати активоване вугілля для виготовлення фільтра в домашніх умовах. Помістіть трохи порошку активованого вугілля у що-небудь пористе, наприклад, у фільтр для кави або тканину. Потім повільно налийте воду на активоване вугілля в глечик для води, щоб вугілля відфільтрувало домішки. Ви також можете використовувати палички активованого вугілля в багаторазових пляшках з водою для безперервної фільтрації на ходу.
Як використовувати в побуті активоване вугілля: зменшіть вологість у сирих приміщеннях
Якщо ви боретеся з вологістю і пліснявою у вашому домі, активоване вугілля може витягнути зайву вологу з повітря завдяки своїй пористій природі. Цей DIY-зволожувач найкраще використовувати в невеликих приміщеннях, таких як ванна кімната, пральня або під раковиною.
Просто помістіть пакетики з активованим вугіллям у вологі місця, на які ви хочете впливати, і дайте їм попрацювати, замінюючи їх кожні кілька місяців. Хоча це не постійне вирішення проблеми вологості, це відмінне тимчасове рішення, поки ви працюєте над довгостроковою стратегією.
Що можна почистити активованим вугіллям: глибоке очищення ванної кімнати
Активоване вугілля – чудовий засіб для чищення ванної кімнати: від дезодорування до боротьби з накипом. «Я відкрила для себе його справжню силу під час контракту з розкішним готелем», – каже Грем. «Їхні душові двері виглядали зіпсованими, помутнілими від багаторічного накипу. Коли я змішала дрібний порошок вугілля з невеликою кількістю води, скло стало бездоганним». Активоване вугілля також можна використовувати в косметичних процедурах – наприклад, у фільтрах для душу, масках для обличчя або навіть зубній пасті.
Зазвичай перете одяг із рушниками? Дізнайтеся, чи можна це робити, чи це шкодить вашим речам.
Залишити відповідь