Що таке страхування власників зброї?
Це обов’язкове спеціалізоване страхування, яке передбачає покриття ризиків, пов’язаних із використанням вогнепальної чи іншої зброї. Поліс cтрахування відповідальності власників зброї покликаний захистити від фінансових втрат у випадку, якщо через його дії або недбалість була заподіяна шкода третім особам. Без договору людина не має права отримати дозвіл на зберігання та використання зброї, тож її треба підкласти до основного пакета документів.
Особливості покриття страховки
В Україні базове загальне покриття по полісу складає 82 000 грн. Виплата проводиться по різних напрямках в межах:
- За шкоду життю/здоров’ю — 41 000 грн;
- За шкоду майну — 41 000 грн.
Повна сума відшкодовується у разі смерті третьої особи.
Якщо сума виплати постраждалому призначать більшу, різницю повинен сплатити винуватець (власник зброї) самостійно зі своєї кишені.
Для таких ситуацій впроваджені добровільні, розширені програми з лімітами до 480 000 грн. Такі страховки передбачають не тільки матеріальну компенсацію, але й надання юридичної консультації у випадку виникнення судових спорів, медичної допомоги, послуг адвоката та слідчого, залежності від вибраної програми.
Як оформити страховку
Сервіси продажу страхування онлайн зробили можливим процес покупки страховки в онлайн-режимі, що дозволяє уникнути зайвих поїздок до офісу страхової компанії, черг та заповнення паперів. Процес умовно можна розділити на три етапи:
- Вибір програми (базова чи розширені),
- Заповнення необхідної інформації по власнику,
- Оплата поліса банківською карткою. Страховка дійсна три роки. Купити її може особа від 18 років до 70 років.
Готова страховка відправляється страхувальнику на електронну пошту. Її ви можете використовувати для відкриття дозволу на зброю.
Кому не потрібен поліс
Страхування відповідальності для військовослужбовців Збройних Сил України, поліцейських та інших працівників правоохоронних органів не є обов’язковим під час виконання службових обов’язків. Це обумовлено специфікою їхньої роботи та тим, що їхня відповідальність регулюється окремими законодавчими актами.
Отримання дозволу на зброю в Україні — це тривалий процес, який включає медичні перевірки, навчання та збір документів. Важливо ретельно підходити до кожного етапу, адже володіння зброєю вимагає відповідальності та дотримання усіх правових норм.
Підстави для відмови у виплаті страхового відшкодування
Страхова компанія може відмовити у виплаті страхового відшкодування в ряді випадків. Найпоширеніші:
- Навмисне спричинення збитку. Якщо страхова компанія з’ясує, що страхувальник заподіяв злочин.
- Неправдиві дані. Надання недостовірних відомостей про час, місце події, перешкоджання розслідування.
- Несвоєчасне повідомлення страховика про настання події та ненадання оформлених належним чином документів.
Залишити відповідь