Не стало Радни Сахалтуєва – легенди мультиплікації та творця культових мультфільмів

На 90-му році життя відійшов у вічність народний художник України Радна Сахалтуєв, Джерело: facebook.com/sergiy.trymbach

31 серпня на 91-му році життя відійшов у вічність народний художник України, мультиплікатор, графік і плакатист Радна Сахалтуєв. Його смерть підтвердили кінокритик Сергій Тримбач та «Довженко-Центр», однак причину не розголошують.

Сахалтуєв залишив по собі унікальний спадок, що визначив розвиток української анімації другої половини ХХ століття, пише MigNews.

Завдяки його майстерності світ побачив легендарні мультфільми «Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить», «Острів скарбів» і «Як козаки у хокей грали». «Радна Сахалтуєв мав крила, якими підносився над буденністю й дарував людям світ у сміховому позитиві», – написав у прощальних словах Сергій Тримбач.

Митець народився 15 травня 1935 року в Улан-Уде. У 1955-му вступив до ВДІКу, де здобув фах художника анімаційного кіно. Після закінчення навчання у 1961 році переїхав до Києва й долучився до «Київнаукфільму». У творчому тандемі з Давидом Черкаським він став співтворцем мультфільмів, що й досі вважаються класикою.

Крім роботи в анімації, Сахалтуєв активно займався графікою: у 1970-1980-х роках був провідним художником журналу «Перець», ілюстрував дитячий журнал «Пізнайко», а також книжки у видавництвах «Веселка», «Ранок», «Фоліо» та інших. Його стиль вирізнявся життєствердним гумором і тонкою сатирою.

За внесок у мистецтво він отримав звання заслуженого художника УРСР у 1988 році, а в 2008-му став народним художником України. Також був членом Національних спілок художників і кінематографістів України.

Творчість Радни Сахалтуєва продовжує його син Адріан, який також працює художником-мультиплікатором.

Дізнайтеся, які церковні свята ми будемо відзначати у вересні 2025 року.

Поділитися цією статтею