Анатолійович чи Анатолієвич: як правильно писати українською по батькові

Переконайтеся, що не припускаєтеся помилки в цьому слові.

Мало хто здогадується, що ім’я Анатолій в Україні дуже популярне – його носять понад 530 тис. осіб. Відтак – у нашій країні чимало людей, чиї батьки мають це ім’я. Але чи знаєте ви, як правильно писати і говорити українською мовою по батькові – Анатолійович чи Анатолієвич?

Хтось може сказати: як узагалі в цих словах плутаються? Але, повірте, в Мережі MigNews часто натикається на помилки в цьому патронімі від Анатолія. Але ми тут, щоб це виправити.

Як утворюються чоловічі патроніми в українській мові?

Вам потрібно запам’ятати просте правило. Щоб утворився чоловічий патронім, потрібно до імені, що закінчується на приголосний (й – це теж приголосна) додати суфікс -ович.

Як правильно писати українською: Анатолійович чи Анатолієвич?

Виходячи з правила, наведеного вище, правильно писати виключно «Анатолійович». Ми додали до імені «Анатолій» суфікс -ович. Варіація «Анатолієвич» не відповідає нормам української мови і є орфографічно неправильною. Жіночий патронім буде Анатоліївна.

Чому взагалі хтось вирішив, що потрібно писати «Анатолієвич». Найімовірніше, на появу цієї форми імені по батькові вплинув чоловічий патронім у російській мові – Анатольевич. Але це в російській мові є таке закінчення в іменах по батькові. В українській – його немає.

Висновок?

  • Правильно: Анатолійович.
  • Неправильно: Анатолієвич, Анатоліївич, Анатолєвич, Анатоліч.

Важливо зазначити, що в офіційних документах потрібно використовувати той варіант написання вашого імені по батькові, який зафіксовано в паспорті.

Приклади вживання по батькові від Анатолій – Анатолійович

Тепер ви знаєте, яку форму імені по батькові потрібно використовувати в мові та на письмі. Щоб правопис швидше запам’ятався, пропонуємо прочитати кілька речень із ним:

  • Антон Анатолійович був готовий на все заради неї. Але, здається, її серце було віддане іншому…
  • Доброго ранку, В’ячеславе Анатолійовичу. Ви вибачте за мій зовнішній вигляд. Поки я не вип’ю кави, я не схожа на нормальну людину.
  • Олеже Анатолійовичу, це була не наша ініціатива. Якщо чесно, то, якби була моя воля, я б нікуди не їхала сьогодні.

Українці часто плутаються в тому, як писати по батькові від Дмитро – Дмитрович чи Дмитрійович? Пропонуємо дізнатися просто зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.