Скільки триватимуть перемовини США та РФ у Стамбулі і чого чекати від нової зустрічі

В Стамбулі стартував новий раунд перемовин між Сполученими Штатами Америки та Російською Федерацією.

У середу, 10 квітня, в Стамбулі стартував новий раунд перемовин між Сполученими Штатами Америки та Російською Федерацією. Про їх початок повідомили прокремлівські ЗМІ. Основна тема зустрічі — обговорення функціонування дипломатичних представництв, що стало особливо актуальним після багаторічних обмежень, взаємних висилок дипломатів та напруження у двосторонніх відносинах, пише MigNews з посиланням на джерело Rbc.ua.

Скільки триватимуть перемовини

Цього разу консультації, за попередніми оцінками, триватимуть менше, ніж попередня зустріч, яка відбулася 27 лютого також у Стамбулі. Тоді переговори зайняли понад шість годин. Точний хронометраж нинішньої зустрічі наразі не розголошується, однак аналітики очікують, що сторони обмежаться кількома годинами обговорення.

Чого чекати від зустрічі

Офіційні джерела наголошують: мова йде виключно про технічні дипломатичні питання, без жодних політичних чи безпекових тем. Зокрема, у Державному департаменті США підтвердили, що питання України не входитиме до порядку денного перемовин.

Основна мета сторін — знайти компроміс у сфері функціонування дипломатичних місій, полегшення роботи посольств та консульств, а також забезпечення відповідності дій нормам міжнародного права.

Чому це важливо

Хоча предмет зустрічі обмежений питаннями дипломатії, сам факт регулярних контактів між представниками Вашингтона та Москви в умовах глобального протистояння викликає зацікавлення у міжнародної спільноти. Будь-які домовленості — навіть технічного характеру — можуть слугувати сигналом щодо збереження хоча б мінімального рівня діалогу між країнами.

Зустріч у Стамбулі — черговий етап спроб США та РФ втримати дипломатичні канали зв’язку відкритими. Попри обмежений порядок денний, результати цих перемовин можуть мати ширший вплив у довгостроковій перспективі, особливо на тлі загострення міжнародної напруги.

Нагадаємо, що Трамп оголосив 90-денну паузу на мита для всіх країн, крім однієї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.