Скільки тривали переговори України та РФ та які ключові результати зустрічі

Сторони обговорювали припинення вогню та обмін полоненими, але вимоги РФ залишилися неприйнятними.

Переговори між українською та російською делегаціями, які відбулися у Стамбулі, тривали трохи менше двох годин і, за даними джерел, не принесли очікуваного прогресу, пише MigNews з посиланням на джерело Www.rbc.ua.

За інформацією Axios з посиланням на українське джерело, зустріч пройшла без прориву в питаннях, що стоять на порядку денному. Спілкування відбувалося через перекладача, як повідомляють джерела РБК-Україна, що ускладнювало безпосередній діалог між сторонами.

Спочатку анонсували можливість другого раунду переговорів, проте делегації розійшлися, готуючи офіційні заяви для преси. Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолює українську делегацію, зазначив, що вони діяли відповідно до директив президента України і концентрувалися на темах припинення вогню та обміну полоненими.

Відомо, що вимоги Росії на перемовинах були заздалегідь неприйнятними. Зокрема, як пише Sky News, серед них була вимога виведення українських військ із певних територій для забезпечення припинення вогню, що не може бути прийнятою умовою для України.

Президент Володимир Зеленський публічно закликав президента Росії Володимира Путіна надати російській делегації реальні повноваження для ведення переговорів. Зеленський також пообіцяв інформувати громадськість протягом дня про хід подій у Стамбулі.

Крім того, український лідер наголосив на необхідності жорстких санкцій проти Росії у разі, якщо переговорний процес завершиться безрезультатно.

Ця зустріч стала черговим етапом складного дипломатичного процесу, який поки що не дає чітких результатів у напрямку припинення війни. Сторони продовжують готувати офіційні коментарі, що можуть прояснити подальші кроки у переговорах.

Останнє оновлення: стало відомо, що українська делегація оприлюднила нову заяву. Міністр оборони Рустем Умєров підтвердив досягнуті з Росією домовленості та наголосив, що наступним етапом має стати організація зустрічі між Зеленським і Путіним. Представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький повідомив, що вже розпочали роботу над обміном полоненими у форматі “1000 на 1000”.

Хто був у складі делегації на перемовинах в Стамбулі – дізнайтесь тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.