Мирні переговори в Туреччині 2025: де зараз Зеленський, Путін та Трамп, позиції сторін і подальші перспективи

Президент Зеленський у Анкарі обговорює з Ердоганом мирні переговори, тоді як Росія знову знизила статус своєї делегації, а Трамп вагається щодо участі у зустрічах.

Президент України Володимир Зеленський прибув до Анкари, де провів зустріч з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Український лідер жорстко відреагував на склад російської делегації, назвавши її «схожою на бутафорську». Зеленський зазначив, що визначить подальші кроки після переговорів із турецьким президентом, пише MigNews з посиланням на джерело T.me/novynylive.

Проблема з російською делегацією

Основною перешкодою для успішних переговорів стала значна деградація статусу російської делегації. Українська сторона очікувала приїзду президента Володимира Путіна, однак Росія направила до Туреччини майже тих самих переговорників, які брали участь у зустрічах 2022 року. Керівником делегації знову став помічник Путіна Володимир Мединський.

Чому Росія зробила такий крок?

За оцінками експертів, Росія продовжує трактувати нинішні переговори як продовження турецьких перемовин зразка 2022 року. Тоді Росія висувала низку ультиматумів, зокрема відмову України від вступу до НАТО, обмеження чисельності Збройних сил, визнання російської мови другою державною та скасування санкцій.

Позиція України

За даними «Суспільного», українська делегація готова обговорювати режим тиші тривалістю 30 днів. Президент підкреслив, що Україна делегувала на переговори представників найвищого рівня: від Міністерства закордонних справ, Офісу Президента, військових до розвідки. Офіційно підтверджено прибуття керівника ОП Андрія Єрмака, міністра оборони Рустема Умєрова та голови СБУ Василя Малюка.

Позиція США

Президент США Дональд Трамп декілька днів розмірковує над тим, чи приїхати на переговори в Туреччину. Спочатку британський телеканал Sky News повідомляв про можливу участь Трампа, але сумніви виникли через відсутність Путіна. Після підтвердження, що Путін не летить до Анкари, Трамп прокоментував, що це логічно, «бо мене там не буде». Водночас він не виключає можливість приїзду, якщо вважатиме це доречним.

Раніше політолог і громадський діяч Віктор Андрусів поділився в своєму блозі оцінкою того, що зараз відбувається на дипломатичному фронті у війні між Росією та Україною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.