Весняні морози, що охопили країну, завдали серйозної шкоди майбутньому врожаю фруктів. Це означає, що українці можуть зіткнутися з дефіцитом деяких фруктів на ринку, а ціни на них, ймовірно, підскочать, пише MigNews з посиланням на джерело Www.rbc.ua.
Які саме плоди постраждали найбільше, і як зміняться ціни – розповідаємо в матеріалі.
Найбільші втрати серед абрикосів та персиків
Найбільше від весняних морозів постраждали абрикоси та персики. Від заморозків ці культури зазнали значних втрат, адже раннє цвітіння і низькі температури спричинили обмерзання квітів і зав’язей. Це означає, що частина врожаю буде втрачена, а залишки можуть бути менш якісними, ніж зазвичай.
Черешня та вишня: часткова втрата
Черешня та вишня постраждали менше, але все ж не уникнули втрат. У деяких регіонах заморозки також вплинули на кількість плодів, але більшою мірою це позначиться на загальній кількості ягід, а не на їхній якості. В результаті ці культури, хоча й пережили морози легше, все одно можуть бути дорожчими.
Як зростуть ціни на фрукти?
З огляду на пошкоджений врожай, ціни на фрукти, зокрема на абрикоси, персики, черешні та вишні, будуть зростати. Експерти прогнозують, що ціни на ці культури можуть зрости на 20-30% порівняно з минулим роком, залежно від ситуації на ринку. Оскільки ці фрукти традиційно вживаються в свіжому вигляді та широко використовуються для приготування десертів та консервування, їх дефіцит позначиться на споживчому кошику.
Загалом, цей рік стане випробуванням для споживачів, оскільки через погіршення врожаю ціни на популярні фрукти підскочать. Фермери будуть змушені компенсувати збитки, а покупці, ймовірно, відчують це в ціні. Найбільше постраждали абрикоси і персики, але й черешні з вишнями можуть стати дорожчими.
Нагадаємо, що в Україні виявили авокадо з перевищеним вмістом кадмію.
Залишити відповідь