В українському уряді презентували нову соціальну ініціативу, яка передбачає масштабну реформу системи підтримки сімей у зв’язку з народженням дитини. Згідно з проєктом Міністерства соціальної політики, кожна жінка, яка народить дитину, зможе отримати одноразову виплату у розмірі 50 тисяч гривень, пише MigNews з посиланням на джерело Rbc.ua.
Основні положення ініціативи
Проєкт акта, розроблений Міністерством соціальної політики, має на меті стимулювати народжуваність і допомогти батькам поєднувати догляд за дитиною з навчанням або працевлаштуванням. Ініціатива передбачає:
- допологову підтримку для вагітних жінок: 100% заробітної плати для застрахованих осіб, 7 000 грн — для незастрахованих;
- одноразову виплату 50 000 грн кожній жінці після народження дитини;
- допомогу на відновлення після пологів, розмір якої визначатиме Кабінет міністрів;
- допомогу для догляду за дитиною (від одного з батьків, опікуна, бабусі чи дідуся), розмір якої також встановлюватиме уряд;
- програму “єЯсла” — виплати одному з батьків, які вийдуть на роботу після досягнення дитиною одного року;
- збереження пакунку малюка — натуральна одноразова допомога при народженні дитини.
Очікувані результати
За задумом авторів, оновлена система підтримки має зміцнити соціальний захист родин з дітьми, стимулювати участь батьків у ринку праці та сприяти розвитку приватних дитячих садків. Рішення щодо точних розмірів допомог, окрім фіксованої виплати у 50 тисяч гривень, буде ухвалено після погодження урядом.
Контекст та суспільна дискусія
Запровадження нової фінансової моделі відбувається на тлі демографічної кризи в Україні та складної економічної ситуації в умовах війни. Президент Володимир Зеленський раніше неодноразово заявляв про необхідність підтримки молодих родин і стратегічну важливість підвищення народжуваності.
Дізнайтесь, коли мінімальна зарплата в Україні досягне 10 тисяч гривень.
Залишити відповідь