Скандального екс-голову Одеського ТЦК Борисова знову відправили до СІЗО із заставою 402 млн грн

Суд знову ухвалив рішення про арешт одеського ексвійськкома Борисова, призначивши йому багатомільйонну заставу.

Печерський суд Києва 26 грудня ухвалив рішення про арешт одеського ексвійськкома Євгена Борисова, встановивши можливість внесення застави. Обвинувачення вважає, що Борисов може переховуватись за межами України, тому просило обрати тримання під вартою. Захист, у свою чергу, наполягав на домашньому арешті з використанням електронного браслета, пише MigNews з посиланням на джерело Суспільне.

Борисова затримали втретє 25 грудня після внесення застави у розмірі 39,364 мільйона гривень. Йому висунули нові підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за організацію перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та підробку офіційних документів. За даними ДБР, Борисов оформляв собі небойову травму як бойову, отримавши за це з бюджету 165 тисяч гривень.

Під час засідання захист стверджував, що Борисов отримав поранення, захищаючи Батьківщину, внаслідок шести пострілів, зроблених нібито головою Одеської військової адміністрації. Однак під час слухання захист змінив свою версію, стверджуючи, що поранення було нанесено працівником ОВА, який вже помер.

Суд ухвалив рішення взяти Борисова під варту з правом внесення застави у 402 мільйони гривень. Це рішення стало наслідком розслідування, яке виявило, що під час повномасштабної війни родина Борисова придбала нерухомість та автомобілі на іспанському узбережжі на мільйони доларів.

У травні 2023 року ДБР відкрила кримінальне провадження проти Борисова за незаконне збагачення, а після скандалу із закордонною власністю президент Зеленський доручив негайно звільнити його з посади. В липні голова НАЗК повідомив про рекордну суму незаконного збагачення Борисова — 188 мільйонів гривень. 22 липня 2023 року йому оголосили підозру у незаконному збагаченні та ухиленні від виконання службових обов’язків. Колишній військком намагався уникнути слідства, змінюючи телефони та автомобілі.

У 2024 році дві справи проти Борисова були скеровані до суду, зокрема щодо незаконного збагачення, виїздів на відпочинок в Іспанію та Сейшели замість виконання службових обов’язків, а також підробки документів.

Днями стало відомо, чому Микола Тищенко не з’явився на суд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.