В Україні у 2025 році очікується відносна стабільність цін на ряд продуктів харчування, незважаючи на загальне подорожчання через інфляцію та зовнішні чинники. Експерти виділяють п’ять категорій продуктів, вартість яких навряд чи суттєво зростатиме у найближчі місяці, пише MigNews з посиланням на джерело Www.rbc.ua.
Чому деякі продукти залишаться доступними
На ціни в Україні впливають багато факторів — від ситуації на фронті війни, погодних умов до світових цінових трендів і логістики. Проте аналітики Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) прогнозують, що за умови стабільного постачання та врожаю певні продукти будуть мати менш волатильні ціни.
ТОП-5 продуктів зі стабільною ціною у 2025 році
1. Соняшникова олія
Попри незначне зростання ціни на 2% на початку місяця, обсяги переробки соняшнику зросли на 7%. Завдяки сезонному збільшенню пропозиції сировини та помірному попиту ціна на олію має залишатися стабільною. Станом на травень середня вартість пляшки олії (850 мл) — близько 76,7 грн, що на 30% вище від минулорічної.
2. Рис
Вартість рису утримується на стабільному рівні і навіть нижча за минулорічну на 13%. Український ринок сильно залежить від світових цін, які знизилися через великий урожай в Азії та зміцнення індійської валюти. У травні ціна за кілограм шліфованого рису становила близько 50 грн.
3. Молочні продукти
Закупівельні ціни на молоко тримаються практично без змін вже другий місяць. Виробництво трохи зменшилося, але попит серед населення залишається слабким, тому ціни стабілізуються, хоча і не знижуватимуться суттєво.
4. Яйця
Після Великодня ціни на яйця почали знижуватись і у травні впали на 5%, до 72 грн за десяток. Враховуючи збільшення домашніх господарств і теплу погоду, цілком імовірне подальше зниження вартості.
5. Сезонні овочі
Ціни на овочі почнуть падати через збільшення вітчизняного виробництва і імпорту. Огірки вже подешевшали на 31%, помідори — на 21%. Влітку і до осені ціна на такі овочі, як капуста, буряк, морква і картопля, буде триматися стабільно або з невеликим зниженням.
Що впливатиме на ціни надалі
Повна стабільність цін наразі залишається складним прогнозом через вплив війни, зміни погоди, інфляції та коливань світових ринків. Нацбанк України відзначає, що харчова інфляція в 2024 році значно підвищилася через посуху, але у 2025 році завдяки новому врожаю і зростанню імпорту очікується поступове зниження інфляції до менш ніж 10% наприкінці року.
Завдяки цьому, і за умови відсутності несподіваних шоків пропозиції, продовольча інфляція може стабілізуватися близько 3%, що позитивно вплине на доступність продуктів харчування для українців.
Раніше стало відомо, що в улюбленому печиві українців знайшли небезпечні добавки.
Залишити відповідь