Українцям офіційно підтвердили: територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) не мають права вимагати щорічне проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для отримання відстрочки від служби. Це стало відомо після відповіді Командування Сухопутних військ на офіційний запит депутата Гончаренко, пише MigNews.
Головні висновки з роз’яснення
В офіційному документі зазначається кілька ключових моментів:
- Якщо людину вже визнали придатною до служби без обмежень, повторно проходити ВЛК щороку немає потреби.
- Рішення попередньої ВЛК не анулюється автоматично.
- Відмова у відстрочці через «несвіжий» висновок ВЛК є незаконною.
- Жодної відповідальності за «непроходження ВЛК раз на рік» законом не передбачено.
- Повторне направлення на ВЛК можливе лише для тих, кого раніше визнали обмежено придатними або тимчасово непридатними.
Чому це важливо
Останнім часом з різних регіонів надходили повідомлення, що ТЦК вимагають від чоловіків «оновлювати» висновки ВЛК щороку, погрожуючи відмовою у відстрочці. Тепер же стало зрозуміло: такі дії є перевищенням повноважень і зловживанням.
Юристи наголошують, що будь-які вимоги, яких не передбачено законом, громадяни мають право оскаржувати. Це роз’яснення стане підґрунтям для захисту прав українців у ситуаціях, коли ТЦК намагаються нав’язати незаконні вимоги.
Нагадаємо, що Кабмін дозволив ТЦК прискорити друк повісток.