Згідно з інформацією, опублікованою Bloomberg, Міжнародний валютний фонд поставив перед Україною низку вимог, виконання яких стане умовою для подальшого отримання фінансової підтримки.
Про це розповідає MigNews із посиланням на вищезазначене джерело.
Відмічається, що серед ключових кроків, які, на думку МВФ, необхідно здійснити, — девальвація гривні, підвищення податків та зниження облікової ставки. Такі заходи МВФ вважає необхідними для стабілізації економічної ситуації в Україні та забезпечення подальшого фінансування.
Девальвація гривні, з одного боку, дозволить підвищити конкурентоспроможність українського експорту, але, з іншого боку, може призвести до інфляційних ризиків та зростання вартості імпортних товарів.
Підвищення податків є ще однією вимогою фонду, яка покликана забезпечити збільшення державних доходів та зменшити дефіцит бюджету. Водночас, такий крок може мати негативні наслідки для бізнесу, що відчуває вже значний тиск через воєнні умови та економічну нестабільність.
Зниження облікової ставки спрямоване на стимулювання економічного зростання та доступність кредитних ресурсів. Проте цей захід може бути досить ризикованим в умовах інфляційного тиску.
Окрім того, цього тижня в Києві планується зустріч, на якій буде розглянута нова кредитна програма обсягом $15,6 мільярда. У разі досягнення домовленостей щодо виконання зазначених вимог, Україна може розраховувати на розблокування наступного траншу фінансової допомоги в розмірі $1,1 мільярда.
Тим часом з’явилося тривожне повідомлення про те, що із ладу вийшов блок Південноукраїнської АЕС.