Якщо ви стежите за чемпіонатом Суперліги FAVBET-2024/25, то напевно знаєте, що Дніпро здобув розгромну перемогу над БК Запоріжжя. Про це повідомляє MigNews з посиланням на EURO.com.ua. Але чи замислювалися ви, чому у баскетболістів така вражаюча статура? Які м’язи працюють під час баскетболу, що вони мають такий шикарний вигляд?
Кожен рух у баскетболі – від спринтерського бігу по майданчику до стрибка для виконання кидка – задіює цілу симфонію м’язових груп. Ми пропонуємо дізнатися всі тонкощі цього тренування та його вплив на ваше тіло.
Що таке баскетбол?
Баскетбол – це стрімкий і захопливий командний вид спорту, в якому дві команди по п’ять гравців змагаються в наборі очок, закидаючи м’яч у кошик суперника. Основне завдання – обійти суперника, виконуючи вдалі кидки, які зазвичай коштують два або три очки, залежно від відстані.
Гра ведеться на прямокутному майданчику з кільцем на кожному кінці, розташованим на висоті 3 м від підлоги. Ключовими елементами баскетболу є дриблінг (відбивання м’яча під час руху), пас і командна робота.
Гравці використовують поєднання стратегій нападу і захисту, щоб контролювати хід гри, прагнучи обійти суперників і створити гольові можливості. Швидкий темп баскетболу вимагає від гравців спритності, швидкості та відмінної зорово-моторної координації.
Які м’язи працюють під час баскетболу?
Баскетбол – це вид спорту, що вимагає поєднання сили та швидкості. Щоб показати себе на майданчику з найкращого боку, важливо розуміти, які м’язи використовуються в баскетболі. До цих м’язів належать:
- Квадрицепс. Квадрицепси розташовані в передній частині стегна і відповідають за розгинання коліна. Вони задіяні під час стрибків, бігу та зміни напрямку руху на майданчику.
- Підколінні сухожилля. Підколінні сухожилля розташовані в задній частині стегна і відповідають за згинання коліна. Вони використовуються під час стрибків, бігу та зупинок на корті.
- Сідниці. Сідниці, або сідничні м’язи, відповідають за розгинання і обертання стегна. Вони використовуються під час стрибків, бігу та зміни напрямку руху на корті.
- Ікри. Ікри розташовані на задній частині гомілки і відповідають за згинання щиколотки. Вони задіяні під час стрибків і бігу на корті.
- М’язи кора. М’язи кора, включно з м’язами преса і нижньої частини спини, відповідають за підтримання стійкості та рівноваги на корті.
Перевага баскетболу: навіщо вам у нього грати?
Замислюєтеся про те, щоб серйозно зайнятися цим спортом? Ось кілька переваг для вашого тіла і здоров’я:
- Здоров’я серця. Баскетбол – контактний вид спорту, і для його розвитку потрібна велика кількість різноманітних навичок. Оскільки ви постійно рухаєтеся, частота серцевих скорочень збільшується, що сприяє розвитку витривалості, яка важлива для підтримки здоров’я серця. Це також допоможе знизити ризик інсульту та серцевих захворювань на пізніших етапах життя.
- Приведення себе у форму. Швидкі бічні рухи, біг і стрибки забезпечують аеробне тренування, яке дає змогу людині вагою 74 кілограми спалити близько 600 калорій.
- Розвиток сили. Будь-яка фізична активність, пов’язана з перенесенням ваги, сприяє формуванню нової кісткової та м’язової тканини. Ваше тіло стає сильнішим унаслідок тяги та тиску м’язів на кістки, які відбуваються під час гри в баскетбол.
- Зняття стресу. Коли стрес знижується, у вас з’являється більше енергії та зосередженості для виконання інших завдань. Крім того, баскетбол робить вас більш товариським, що може допомогти запобігти депресії.
- Тонізація/тренування всього тіла. Коли ви граєте в баскетбол, ви отримуєте тренування всього тіла, що допомагає розвинути м’язи попереку, шиї, дельтоподібних м’язів, кора. Крім того, зміцнюються ноги, а кидки і дриблінг допомагають зміцнити руки, кисті та зап’ястя.
- Швидке мислення. Цей вид спорту вимагає високої концентрації уваги, щоб ви могли точно і швидко обробляти те, що відбувається на майданчику, а потім ухвалювати правильні рішення щодо ведення м’яча. Ви також повинні оцінювати обстановку на майданчику навколо вас і приймати рішення за частки секунди.
- Координація рук і очей. Баскетбол вимагає великої координації рук і очей, а також координації всього тіла. Заняття або гра в баскетбол розвивають ці навички, оскільки ви робите відскік, дриблінг і переміщаєтеся по майданчику, роблячи наступний крок – чи то пас, чи то кидок.
З огляду на численні переваги баскетболу, це ідеальний привід взяти в руки м’яч і почати грати в баскетбол. У нього можна грати наодинці або з друзями – незалежно від того, що ви виберете, ви отримаєте чудове тренування і багато користі для здоров’я. Якщо ви включите цей вид спорту у свій розпорядок дня, ви будете фізично і психічно здорові довгі роки.
А ви знаєте, що таке кікбоксинг? Хтось вважає його кардіотренуванням, інші – силовим. Ось хто має рацію.