TRX що це таке, чому з ним тренування ефективні і як він покращує фізичну форму?

Що таке TRX і як правильно ними користуватись

TRX, або Total Resistance Exercises, — це система тренувань, яка використовує вагу тіла та спеціальні ремені для створення опору. Цей вид тренувань був розроблений Ренді Хетріком, колишнім морським піхотинцем США, для підтримки фізичної форми під час службових місій. Сьогодні TRX популярний серед спортсменів, тренерів та людей, які прагнуть підтримувати своє здоров’я та фізичну форму.

Основні принципи TRX

Основна ідея TRX полягає в використанні ваги власного тіла для тренувань. Ремені TRX кріпляться до фіксованої точки, що дозволяє виконувати широкий спектр вправ, змінюючи кут нахилу та положення тіла. Це дає можливість регулювати рівень складності вправ і підходить як для новачків, так і для досвідчених спортсменів.

 1. Мобільність та гнучкість: Ремені TRX можна використовувати практично де завгодно, що робить тренування дуже мобільними. Це дозволяє займатися як вдома, так і на відкритому повітрі.
 2. Універсальність: TRX дозволяє виконувати вправи для всіх основних груп м’язів, включаючи кардіо та силові тренування.
 3. Функціональність: Вправи на TRX імітують природні рухи тіла, що сприяє покращенню загальної фізичної форми та функціональних здібностей.

Переваги тренувань з TRX

TRX тренування мають багато переваг, які роблять їх привабливими для широкого кола людей. Ось кілька ключових переваг:

 • Покращення сили та витривалості: Використання власної ваги тіла дозволяє одночасно розвивати силу та витривалість.
 • Розвиток стабільності: Вправи з TRX залучають стабілізуючі м’язи, покращуючи баланс та координацію.
 • Зниження ризику травм: Завдяки природним рухам і контролюваному опору, ризик отримання травм значно знижується.
 • Підвищення гнучкості та мобільності: Розтягування та динамічні рухи сприяють збільшенню гнучкості та рухливості суглобів.

Основні вправи на TRX

TRX пропонує широкий спектр вправ, які можуть бути адаптовані під будь-який рівень фізичної підготовки. Ось кілька базових вправ, які часто використовуються в тренуваннях:

 1. Присідання: Вправи для зміцнення м’язів ніг і сідниць.
 2. Планка: Вправи для зміцнення м’язів кора та стабілізації.
 3. Тяга в нахилі: Вправи для верхньої частини спини та плечей.
 4. Віджимання: Вправи для грудних м’язів і трицепсів.
 5. Підйом колін до грудей: Вправи для розвитку м’язів преса.

Ці вправи можна комбінувати та виконувати в різних варіаціях, що дозволяє створити комплексне тренування для всього тіла.

Як розпочати тренування з TRX

Для того щоб розпочати тренування з TRX, необхідно мати базовий набір обладнання, який включає ремені TRX, дверний анкер або кріплення для зовнішнього використання. Ось кілька кроків для початку:

 1. Вибір місця: Знайдіть місце, де ви зможете безпечно закріпити ремені TRX (наприклад, двері, стійке дерево або спеціальна стійка).
 2. Вивчення основ: Почніть з базових вправ, поступово збільшуючи складність та тривалість тренувань.
 3. Консультація з тренером: Якщо ви новачок, зверніться до професійного тренера, щоб отримати поради щодо правильної техніки виконання вправ.

TRX для різних рівнів підготовки

TRX тренування можуть бути адаптовані під різні рівні фізичної підготовки. Важливо починати з вправ, які відповідають вашому рівню, та поступово збільшувати інтенсивність. Ось кілька рекомендацій для різних рівнів:

 • Новачки: Почніть з базових вправ і зосередьтеся на правильній техніці. Використовуйте легкі варіації вправ, поступово додаючи складніші рухи.
 • Середній рівень: Включайте в тренування більш складні вправи та комбінуйте їх для створення повного комплексу.
 • Просунутий рівень: Виконуйте високої інтенсивності тренування, додаючи пліометричні рухи та інші виклики для максимальної ефективності.

TRX — це ефективна система тренувань, яка допомагає розвивати силу, витривалість, гнучкість та координацію. Завдяки своїй універсальності та можливості адаптації під різні рівні підготовки, TRX підходить для всіх, хто прагне покращити свою фізичну форму та здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.