Медіа Інформаційний Гід

Коли найкорисніше робити йогу? До чи після тренування

Ви можете спокійно поєднувати йогу та інші види тренувань, Джерело: unsplash.com

Поєднання йоги з іншими видами вправ стає дедалі популярнішим, оскільки все більше людей відкривають для себе переваги комбінування силових, кардіо та гнучких тренувань. Але коли справа доходить до включення йоги у вашу фітнес-рутину, час може мати значення. Що кажуть експерти про те, коли найкорисніше робити йогу: до або після тренування?

MigNews поділиться їхньою думкою, щоб прояснити ситуацію. Це допоможе вам оптимізувати ваші тренування для досягнення найкращих результатів.

Чи варто займатися йогою та іншим тренуванням в один і той же день?

Коротка відповідь? Так, ви можете займатися йогою до або після тренування. «Це може бути фантастичним способом отримати найкраще з двох світів. Якщо ви займаєтеся з обтяженнями, робите кардіо або виконуєте високоінтенсивні рухи, додавання йоги в той самий день може поліпшити результати», – каже тренер Тоні Хортон. «Йога врівноважує навантаження. Вона розтягує напружені м’язи, допомагає гнучкості та навіть прискорює відновлення».

Але те, як ви побудуєте ці два види занять, може залежати від вашої фітнес-рутини. «Це залежить від ваших цілей, типу тренування і типу йоги», – каже інструкторка з йоги Тамара Терагава. Наприклад, вона рекомендує займатися йогою перед більш інтенсивним тренуванням, щоб розігріти тіло, або після нього – для відновлювальної розтяжки.

Якщо ви вирішили додати йогу до своїх щоденних тренувань, не забувайте правильно харчуватися, каже тренер Ерік Ракофскі. Він рекомендує підбирати раціон залежно від інтенсивності тренувань, щоб забезпечити оптимальне харчування, гідратацію і продуктивність.

Коли найкорисніше робити йогу: переваги йоги перед тренуванням

Тільки не забувайте про те, яким видом йоги ви займаєтеся. Занадто повільна і відновлювальна йога може занадто розслабити вас і ваші м’язи, а потужна і енергійна може бути занадто інтенсивною, щоб робити ще одне тренування поверх неї. Знайдіть стиль і тривалість, які підходять саме вам.

Недоліки занять йогою перед тренуванням

Попри те, що заняття йогою мають свої переваги, слід враховувати і деякі потенційні недоліки:

Щоб уникнути цих проблем, Терагава зазвичай рекомендує замість статичної розтяжки більш динамічну, активну йогу. «Якщо ви збираєтеся займатися йогою перед тренуванням, не перестарайтеся – більше уваги приділяйте диханню і розтяжці, а не глибоким, силовим позам», – каже він.

Коли найкорисніше робити йогу: переваги йоги після тренування

Заняття йогою після тренування – популярний вибір, особливо якщо ви шукаєте спосіб розслабитися. Ось переваги:

Однак ці переваги також можуть залежати від обраного вами стилю йоги. «Після важкого тренування ви не захочете виконувати суперскладну практику йоги», – каже Терагава. «Краще використовувати її як спосіб розслабитися і відновитися».

Недоліки занять йогою після тренування

Хоча може здатися, що завершити тренування йогою – ідеальний варіант, слід враховувати кілька потенційних мінусів:

І знову Терагава рекомендує погратися, щоб зрозуміти, що найкраще підходить вашому тілу, коли ви остигаєте.

Коли найкорисніше робити йогу: як вам визначитися?

Коли найкорисніше робити йогу? До чи після тренування
Вам необов’язково щодня дотримуватися тільки одного порядку вправ, Джерело: unsplash.com

Зрештою, чи займатися йогою до або після тренування, залежить від ваших цілей і особистих уподобань. «Чітко визначте, чому ви вирішили займатися йогою в ті ж дні, коли ви тренуєтесь», – каже Терагава. «Це для фізичної користі? Це більше ментальна практика? І те, й інше? Це допоможе вам зорієнтуватися».

Якщо ваша мета – розігрітися, поліпшити гнучкість і рухливість, а також привести свій розум у робочий стан, то найкраще займатися йогою заздалегідь. Якщо ж ви віддаєте перевагу використовувати йогу як техніку релаксації, то, можливо, вам більше підійде практика після тренування.

Також важливо оцінити тип та інтенсивність тренувань. «Якщо воно дуже інтенсивне, знизьте інтенсивність йоги і займіться більш щадною практикою», – каже Терагава. «Якщо ж тренування не буде інтенсивним, ви можете трохи збільшити інтенсивність занять йогою».

Терагава також каже, що дуже важливо прислухатися до свого тіла – підлаштовуйте свою практику йоги під те, як ви почуваєтесь конкретного дня, коригуючи її за потреби. Однак те, що працює в один день, може не підійти на наступний, тому не варто прив’язуватися до одного й того ж розпорядку. «Чому б не спробувати все?», – каже Хортон.

Весь день сидите за комп’ютером? Ми знаємо супервправу з йоги, яка допоможе розтягнути ваші м’язи стегон.

Вийти з мобільної версії сайту