Ще торік стало відомо, що тепер правопис 2019 року вважається обов’язковим, і всі мають писати відповідно до нього. Українці продовжують знайомитися з нововведеннями і дізнаватися, які слова пишуться інакше, а яких правил нововведення не торкнулися. Ми пропонуємо розібрати, як пишеться слово пауза чи павза українською, згідно з новим правописом.
MigNews нагадує, що раніше ми всі писали «пауза». Але чи змінилося це? Чи можна далі використовувати (говорити і писати) це слово?
Новий правопис павза чи пауза: як пишеться українською слово
Пауза – це іменник жіночого роду, який походить від грецької páusis. Слово означає, що щось зупиняється або припиняється: мова людини, дія, робота тощо. Синоніми: зупинка, антракт, відпочинок, перерва.
Раніше було прийнято писати «пауза», але тепер, згідно з правописом 2019 року, діє правописна варіативність. Правильно говорити і писати обидва варіанти: пауза і павза. Тобто, що б ви не вибрали, помилки не буде.
Яке правило потрібно запам’ятати
Дифтонги au, ou передавалися в українській мові переважно через ау, оу. Але для того, щоб уникнути появи однакових голосних та задля милозвучності української мови, було заведено вживати та писати деякі слова через ав (приклад – автомобіль).
Наразі експерти вирішили, що в запозиченнях із давньогрецької мови словах au має передаватися як ав. Але, як у випадку з паузою, якщо слова мають стійку традицію передачі буквосполучення au шляхом транслітерації як ау, припустима варіативність.
Приклади вживання слів павза і пауза
Як ми з’ясували, ви можете говорити і писати будь-який із варіантів, який вам більше до душі. Пропонуємо розглянути кілька пропозицій із ними:
- Чи можеш ти поставити фільм на паузу, будь ласка? Я дуже погано почуваюся. Потрібно попити води.
- Надя і Сергій вирішили зробити павзу у стосунках. За цей час вони хочуть зрозуміти, чи потрібно їм взагалі далі зустрічатися.
- Після довгої та незручної паузи хтось нарешті поставив йому запитання.
Навчальний чи учбовий? Ці слова часто вважають синонімами, але чи так це? Дізнайтеся просто зараз.