Ми щодня використовуємо в нашій мові ті чи інші частки, щоб зробити її більш емоційною і надати їй різних необхідних нам відтінків значення. Наприклад, висловити сумнів. Один із прикладів – частка «навряд чи». Але, коли її пишуть, а не говорять, у багатьох виникають труднощі. Ви можете ламати голову над тим, як пишеться слово «наврядчи» або «навряд чи» українською. Повірте, ви не самотні. Цим питанням задаються як діти, так і дорослі.
Якщо сумніваєтеся, в якому слові помилка, то ви прийшли за адресою. MigNews поділиться з вами одним простим українським правилом, яке варто запам’ятати.
Значення слова «навряд чи»
Перед тим, як розібратися в правописі слова «навряд чи», потрібно зрозуміти, що воно означає і в яких випадках ми його використовуємо. Згідно з тлумачним словником, його говорять і пишуть, коли потрібно висловити сумнів щодо того, про що йдеться в контексті. Тобто мовець сумнівається в тому, що щось станеться.
Наврядчи або навряд чи: як правильно пишеться українською мовою?
«Навряд чи» є часткою, утвореною від застарілого слова «навряд» і частки «чи». В українській мові частка «чи» завжди пишеться окремо з іншими словами. Тому:
- Правильно: навряд чи.
- Неправильно: навряд-чи, наврядчи.
Приклади вживання слова «навряд чи»
Щоб правило і правопис було легше запам’ятати, прочитайте ці речення з часткою.
- Навряд чи він зможе прийти завтра до нас на вечерю. У нього занадто багато роботи перед новорічними святами.
- Ми навряд чи з нею подружимося: після того, як вона мені нагрубила, я навіть розмовляти з нею не хочу.
- Навряд чи сьогодні буде дощ. Ти подивися на хмари! Тож не обов’язково брати із собою парасольку. Хоча, знаєш, як буває… Якщо не береш парасольку, дощ точно буде! І навпаки.
- Не хочеться це визнавати, але навряд чи ми встигнемо все зробити до кінця тижня… Думаю, доведеться просити про допомогу інший відділ.
А ви знаєте, як пишеться слово «деінде»: разом, через дефіс чи окремо? Тут ми розповідали про це.