Якщо ми з чимось і можемо погодитися щодо сигарет, то це з тим, що дим від них залишає після себе стійкий, смердючий осад. Навіть після того, як курець залишає будинок, сліди його звички неминуче залишаються. І новий мешканець намагається знайти спосіб усунути наслідки. Якщо ви опинилися в такому небажаному становищі як новий власник будинку, вам не потрібно ламати голову над тим, як позбутися запаху сигарет.
MigNews знайшов для вас прості лайфхаки. Ви можете використовувати звичайні засоби для чищення, які, ймовірно, у вас вже є у вас в наявності.
Чому так складно усунути запах сигарет?
Запах сигаретного диму важко усунути через його хімічний склад. Коли сигаретний дим поширюється повітрям, у ньому залишаються залишки смол і нікотину, а також інші прямі й непрямі канцерогени, пише Healthline.
Це залишкове забруднення, зване «пасивним курінням», спричиняє неприємний, затяжний запах, тож якщо ви усунете залишки в усьому будинку, ви зможете позбутися запаху диму.
Як позбутися запаху сигарет в новому будинку
Витратьте день або два на прибирання і дезодорування нового житла, а під час роботи відкрийте якомога більше вікон для провітрювання. Вам знадобляться гумові рукавички, губка для видалення кіптяви, м’який мийний засіб, оцет, скребок, пилосос із фільтром HEPA, засіб для миття скла та паперові рушники.
Можливо, вам також знадобляться харчова сода і відпарювач для килимів. Залежно від вашого досвіду і рівня комфорту ви зможете самостійно прибрати всі приміщення в будинку. Але не забувайте, що для виконання брудної роботи можна найняти професіонала.
Як дезодорувати кожну частину вашого будинку
Стіни та стеля – одні з найбільших поверхонь, які потрібно обробити. Їх можна очистити за допомогою губки для видалення сажі, теплої води і м’якого мийного засобу. Не забудьте очистити плінтуси та кути.
Зробіть ще одне або два протирання, віджимаючи і обполіскуючи губку між протираннями. Як альтернативу можна зробити розчин зі столової ложки нашатирного спирту на склянку води. Але після цього все одно потрібно обполоснути теплою водою. Використовуйте скребок для поверхонь із залишками, які важко вивести. Інші поверхні теж можна чистити цими засобами. Але для вікон і дзеркал використовуйте засіб для миття скла.
Ще одна велика поверхня, яку потрібно мити, – це підлога. Протріть підлогу сумішшю мила з нейтральним pH і теплої води для дерев’яних підлог та оцту і теплої води для ламінату. Після цього використовуйте засіб для миття підлог, що відповідає поверхні.
Якщо йдеться про килими, пройдіться по них пилососом із HEPA-фільтром. Можна також додати харчову соду і залишити на ніч. Шампунь для глибокого чищення килимів також відмінно підходить для килимових покриттів. Як альтернатива, якщо ви можете собі це дозволити, подумайте про заміну всіх килимових покриттів у будинку.
Чищення цих місць усуне значну частину запаху диму, чого може бути достатньо, якщо ви плануєте ніколи не використовувати кондиціонер або опалення.
На жаль, вам доведеться позбутися стійких запахів диму і в системі опалення, вентиляції та кондиціонування. Тому вам потрібно буде провести глибоке очищення вентиляційних отворів, повітропроводів і котушок, а також замінити фільтри за допомогою різних інструментів для ручного чищення і пилососа.
Можливо, вам також знадобиться очищувач або осушувач повітря. Однак більшість людей довіряють чистку системи опалення, вентиляції та кондиціонування професіоналам.
Щоб ваш будинок був чистим, не робіть цих поширених помилок. Через них вищий ризик захворіти!