Медіа Інформаційний Гід

Як запобігти хворобі? Не робіть цих 7 помилок у прибиранні будинку

Коли ви прибираєте в будинку, важливо боротися з бактеріями і не робити поширених помилок, Джерело: pexels.com

Прибирання – це необхідна частина життя, яка захищає нас (і нашу сім’ю) від шкідливих мікробів і бактерій. Звісно, не варто зациклюватися на цьому. «Найкраще підходити до цього питання цілеспрямовано, приділяючи особливу увагу місцям з високою прохідністю і предметам, які використовуються найчастіше», – каже науковець Джонатан Секстон. Як же прибирати в будинку, щоб запобігти хворобі?

MigNews розповість вам про 7 найбезглуздіших і найчастіших помилок, яких ми припускаємося. Важливо їх уникати, особливо зараз, у сезон застуди та грипу.

Як запобігти хворобі: використовуйте різні губки для миття

Такі патогенні мікроорганізми, як сальмонела і кампілобактер, процвітають у вологому і часто теплому середовищі губки. Дослідження Національного фонду санітарії США показало, що понад 75% кухонних губок були забруднені коліформними бактеріями (наприклад, кишковою паличкою). Вони можуть викликати досить неприємні шлунково-кишкові розлади.

«Бактерії можуть виживати тижнями і навіть місяцями у відповідному середовищі. І губка – ідеальне місце. Адже вона довго залишається вологою, дозволяючи бактеріям рости», – каже Секстон.

Якщо ви використовуєте ту саму губку після очищення поверхонь, до яких торкалися сире м’ясо, птиця, морепродукти і яйця, ви можете накликати на себе ще більше проблем, каже професорка Дженніфер Квінлан.

Так що так, вам потрібно кілька губок для очищення різних поверхонь. І ще… Коли закінчите мити посуд, покладіть губку в посудомийну машину. Тепло знищить можливі патогенні мікроорганізми.

Помилка 2: чищення деяких поверхонь без дезінфекції

Мило і вода допоможуть вам лише в тих випадках, коли йдеться про такі зони, як кухня і ванна. Щоб справді позбутися бактерій і вірусів, спочатку очистіть поверхню за допомогою мила і води (або засобів, що підходять для тієї поверхні, яку ви чистите). А потім використовуйте дезінфікуючий засіб (наприклад, відбілювач або аміак).

«Мило і вода видаляють більшість мікробів з поверхонь. Але, щоб перейти на новий рівень, використовуйте дезінфікуючий засіб/спрей, щоб знищити хвороботворні мікроорганізми», – каже експертка з прибирання Крістін ДіНіколантоніо. Багато дезінфекційних засобів діють протягом кількох хвилин. Тому розпиліть їх, дайте постояти, а потім протріть».

Як запобігти хворобі: мийте не тільки посуд, а й раковину

 «Кухонна раковина – одна з найбрудніших поверхонь у будинку», – каже Секстон. Згідно з дослідженнями, до 45% кухонних раковин містять коліформні бактерії, такі як сальмонела та кишкова паличка. Небезпека полягає в перехресному забрудненні: якщо ви залишите обробну дошку, на якій готували сиру курку, в кухонній раковині і не продезінфікуєте її, все інше, що там знаходиться, буде заражене. 

Використання засобу для миття посуду і гарячої води очистить ваш посуд, каструлі та сковорідки. Але потрібно зробити ще один крок, особливо при прибиранні після приготування сирого м’яса або птиці, каже Квінлан. «Ви маєте розуміти, що бактерії сирого м’яса скупчуються в стоці. І єдиний хороший спосіб позбутися їх – розпорошити дезінфікуючий засіб у раковині та стоці».

Помилка 4: ігнорування внутрішньої частини холодильника під час прибирання

Ви напевно регулярно протираєте передню панель холодильника. Але не забувайте і про внутрішню частину. Незважаючи на нижчу температуру, в холодильнику можуть мешкати різні бактерії та інші потенційно небезпечні організми.

Найбільш «мікробними» місцями є відділення для овочів і ящик для м’яса, де часто трапляються сальмонела і лістерія, а також дріжджі і цвіль.

Експерти рекомендують використовувати розчин харчової соди і води або неабразивний універсальний засіб для чищення внутрішньої поверхні холодильника. Також стежте за герметичністю контейнерів із сирим м’ясом або птицею. Якщо тримати ці продукти на нижній полиці, можна уникнути перехресного забруднення овочів та інших продуктів у холодильнику.

Як запобігти хворобі: мийте не тільки душову кабінку, а й лійку

Дослідження показали, що нетуберкульозні мікобактерії (NTM), бактерії, подібні до збудників туберкульозу, можуть потрапити до легень через воду із забрудненої душової лійки. Чищення душової лійки також допомагає зменшити скупчення бруду.

Помилка 6: ви тримаєте вікна закритими під час прибирання

Хімічні речовини, що входять до складу багатьох засобів для чищення, чудово знищують шкідливі патогенні мікроорганізми. Але вони не такі вже й ідеальні, коли йдеться про ваше дихання. «Багато з цих засобів для чищення неймовірно леткі», – каже професор медицини Леонард Біелорі.

Деякі засоби для чищення виділяють небезпечні хімічні речовини, зокрема леткі органічні сполуки (ЛОС), які можуть випаровуватися за кімнатної температури. Про це повідомляє Американська легенева асоціація.

Ці хімічні речовини можуть викликати свербіж в очах, кашель, чхання і головний біль, особливо якщо у вас є алергія або підвищена чутливість. Під час використання цих засобів для чищення відкрийте вікно або тримайте двері відчиненими.

Ви також можете вибрати засоби для чищення, які містять менше агресивних хімікатів. Оцет, харчова сода і лимонний сік можуть бути ефективними і, як правило, не викликають подразнення. Також зверніть увагу на те, що аерозольні спреї легше розсіюють хімікати в повітрі. Тому спробуйте використовувати неаерозольні альтернативи.

Як запобігти хворобі: використовуйте вологу тканину під час прибирання пилу

Як запобігти хворобі? Не робіть цих 7 помилок у прибиранні будинку
Вологе прибирання ефективно захоплює і видаляє пил, не даючи йому осідати, Джерело: pexels.com

Протираючи пил з меблів і полиць, ви можете зібрати потенційні алергени, каже алерголог Алан Голдсобел. «Сухий рушник не збирає пил, а лише переміщує його», – каже він. Натомість використовуйте вологий рушник або серветку з мікрофібри, які затримують і фіксують пил, зменшуючи його кількість під час прибирання».

Хоча пилові кліщі можуть не турбувати вас, якщо ви не страждаєте на алергію, вони можуть стати серйозним джерелом занепокоєння для тих, хто страждає на алергію. Голдсобел радить використовувати в будинку осушувач повітря, щоб знизити рівень пилових кліщів – вони зазвичай процвітають у більш вологому середовищі.

Тут ви отримаєте швидку інструкцію, як очистити мікрохвильову піч. Ми знаємо кілька суперсекретів!

Вийти з мобільної версії сайту