Site icon Медіа Інформаційний Гід

Ставитися чи відноситися: як правильно говорити і писати українською

Ставитися чи відноситися: як правильно говорити і писати українською

Чи є слово «Відноситься» в українській мові, Джерело: vecteezy.com

Поступово українці дізнаються про ті чи інші росіянізми і перестають їх використовувати, через що мова стає красивішою, грамотнішою і чистішою. Сьогодні ми пропонуємо розібратися в питанні, яке часто викликає труднощі: як правильно говорити і писати українською – ставитися чи відноситися?

MigNews впевнений, що ми не раз могли чути «відноситися» у значенні «ставитися». Але чи можна так говорити? Зараз ви про все дізнаєтеся.

Як правильно говорити і писати українською мовою: ставитися чи відноситися?

Слово «відноситися» у значенні «виявляти певне ставлення до когось, до чогось» є калькою з російського слова «относиться» і не відповідає нормам сучасної української літературної мови. Це росіянізм, який часто можна почути в розмовній мові, але його потрібно уникати.

Чи є слово «відноситися» в українській мові?

Можете поглянути в будь-який словник і ви побачите, що слово «відноситися» може вживатися в українській мові. Однак його значення буде зовсім не таким, як багато хто думає. Його говорять, коли хочуть позначити щось, що перебуває в певній відповідності, співвідношенні з чим-небудь (у математиці, фізиці, лінгвістиці тощо). Наприклад, A відноситься до B, як X до Y.

Приклади вживання слова «ставитися»

А ви знаєте, як правильно говорити: за бажанням чи на бажання? Вони здаються нормальними для нашого мовлення, але насправді потрібно вживати лише один варіант.

Вийти з мобільної версії сайту