Site icon Медіа Інформаційний Гід

Чому ми кажемо «коту під хвіст»? Історія виникнення та походження фразеологізму

Чому ми кажемо «коту під хвіст»? Історія виникнення та походження фразеологізму

Що означає фразеологізм «коту під хвіст», Джерело: pexels.com

Ви напевно чули або самі говорили фразу «коту під хвіст». Звучить вона колоритно і є, природно, яскравим прикладом народної творчості. Але чому ми кажемо коту під хвіст, а не, скажімо, якось інакше: корові під хвіст, коню під хвіст тощо? Є кілька теорій походження цього фразеологізму.

MigNews хоче розповісти вам про них, щоб ви краще розуміли свою мову та менталітет своїх предків. До того ж це пізнавально і цікаво!

Що означає вислів «коту під хвіст»

Для початку потрібно зрозуміти, що взагалі означає цей український фразеологізм. А означає він те, що всі зусилля, спрямовані на щось, виявилися марними/даремними. Людина, яка сподівалася отримати потрібний результат, його не отримала.

Чому ми кажемо «коту під хвіст»: походження фразеологізму

Насправді спочатку слов’яни говорили «псу під хвіст». Означає вираз те саме, що й «коту під хвіст». Але до чого тут кіт? Згідно з однією з версій, якщо кіт позначив якесь місце/реч, то, на жаль, вони зіпсовані і втрачені безповоротно (якщо у вас вдома є кіт, то ви знаєте, як важко відіпрати одяг, якщо на нього попісяв улюбленець).

Інша версія – перед постом наші предки, якщо не встигали з’їсти всю їжу, то просто віддавали її коту, тобто вона витрачалася даремно.

Ще одна цікава теорія походження – що це пом’якшена версія фрази «повна дупа». І кіт, згідно з цією версією, означає не тварину, а дупу (з тюркської).

Приклади вживання фрази «коту під хвіст»

Як бачимо, ніхто на 100% не знає, звідки взявся цей вислів. Однак він став поширеним у нашій мові. Ось кілька прикладів із фразеологізмом:

А чи знаєте ви, що означає вислів «лика не в’яже»? Пропонуємо дізнатися, а також з’ясувати, звідки він пішов.

Вийти з мобільної версії сайту