Site icon Медіа Інформаційний Гід

Чому ми говоримо «Амінь», коли молимося? Історія виникнення та походження слова

Чому ми говоримо «Амінь», коли молимося? Історія виникнення та походження слова

Люди завершують молитву словом амінь, але чому, Джерело: pexels.com

Віруюча ви людина чи ні, ви напевно знаєте, що наприкінці молитви вимовляють «амінь». Але чи замислювалися ви, чому ми взагалі говоримо «Амінь», а не якесь інше слово? Що особливого в цьому, яке в нього значення і походження?

MigNews упевнений, що цими питаннями переймаються багато дорослих і дітей. Тому ми вирішили розповісти, що дізналися з цього приводу.

Значення слова «Амінь»

Щоб отримати відповідь на питання Писання про те, що означає «Амінь», ми звернемося до місця, де воно використовується не як останнє, а як перше слово. Ісус часто починав урочисту заяву словами «Істинно» або «Воістину».

У Євангелії від Івана (наприклад, Івана 3:3) записано, що Ісус двічі поспіль використовує це слово: «Воістину, воістину кажу вам…». Насправді це слово «Амінь».

Коли ми порівнюємо цей випадок у Марка з тим же висловлюванням у Луки, ми бачимо, що Марк залишив це слово без перекладу (як αμην ameen, «Амінь»), а Лука переклав його словом αληθος alethos, «Істинно». (Марка 9:1, Луки 9:27).

Цей переклад показує нам основне значення слова «Амінь». Воно означає істину і правду. Це урочисте твердження. Коли ми говоримо «Амінь», ми говоримо: «Так, перед Богом, я згоден з цим; я вірю, що це правда; я хочу, щоб це було так; я щирий і серйозно молюся».

Походження слова «Амінь»

У єгипетській міфології Амен, або Амон, був божеством, представленим бараном, богом життя і розмноження. Це просто збіг, що слово «амінь» нагадує ім’я цього божества. Давньоєгипетський бог не має жодного стосунку до давньоєврейської декларації твердження.

Амінь походить від давньоєврейського āmēn, що означає «впевненість», «істина» і «воістину». Воно зустрічається в єврейській Біблії, причому як у Старому, так і в Новому Завіті. У будь-якому разі воно не має нічого спільного зі словами man або men чи їхнім походженням.

Амінь зазвичай використовується після молитви, віровчення або іншої офіційної заяви. Його вимовляють, щоб висловити урочисту ратифікацію або згоду. Воно використовується як прислівник, що означає «безумовно», «так і є» або «нехай буде так». Амінь може використовуватися в офіційних молитвах у рамках запропонованого сценарію. Але воно також використовується і в особистих молитвах.

Амінь також можна використовувати як твердження поза релігійною обстановкою. Якщо ви вигукнете: «Нам потрібен доступ до якісної освіти для всіх дітей», то знайдуться ті, хто відповість: «Амінь!».

Чому ми говоримо «Амінь» і хто ще так говорить

Сучасні прихильники християнства, ісламу та юдаїзму використовують один із варіантів цього слова, і, судячи із записів, воно століттями слугувало виразом згоди після молитви. В іудаїзмі парафіяни вимовляють «амінь» у відповідь на слова рабина, або духовного лідера. Цей термін зустрічається в низці єврейських молитов.

У християнстві амінь посідає центральне, але часто спонтанне місце наприкінці молитов або як особистий вираз схвалення чужих слів під час проповіді чи іншого релігійного дискурсу.

Іслам, як і юдаїзм, включає більш формальне використання цього слова в ритуал, але також вважає його відповідним способом завершити будь-яку молитву. Замість «амінь» мусульмани зазвичай вимовляють «амін».

У Біблії ми зустрічаємо слово «Амінь» як останнє слово в кількох випадках:

Таким чином, слово «Амінь» є відповідним останнім словом для урочистих промов, виголошуваних перед Богом.

А як щодо українського слова «гаразд»? Чому ми говоримо його і звідки воно пішло насправді? Ось що ми з’ясували.

Вийти з мобільної версії сайту