Site icon Медіа Інформаційний Гід

Бувший у використанні чи уживаний: як правильно говорити українською

Бувший у використанні чи уживаний: як правильно говорити українською

Чи можна говорити українською бувший у використанні, Джерело: unsplash.com

Деякі люди вважають за краще робити покупки в інтернет-магазинах. А комусь більше до душі сайти оголошень, де кожен користувач може продавати ті чи інші речі. Як ми знаємо, якщо річ була використана, вона має коштувати дешевше. Але чи знаєте ви, як правильно писати українською – бувший у використанні чи уживаний? Чи є різниця між ними? Або обидва варіанти можуть використовувати в мовленні/на письмі?

Насправді помилка, пов’язана з перекладом російського б/в українською «б/в» є однією з найпоширеніших. MigNews не хоче, щоб ви її припускалися і розповість, який український аналог потрібно використовувати.

Бувший у використанні чи уживаний: як правильно говорити і писати українською

Ви можете зайти на будь-який сайт оголошень і знайти кілька з них, де вказано «б/в». Це означає бувший у використанні, тобто річ не нова, а нею вже користувалися/надягали тощо.

Хоча, здається, що тут немає жодних помилок, це не так. Якщо ви напишете і скажете «бувший у використанні», це буде росіянізмом. В українській мові правильно говорити «уживаний».

Значення слова уживаний в українській мові

Згідно з тлумачним словником, слово уживаний – це прикметник, який означає предмет, що був у користуванні; є принесеним, не новим (про одяг, речі).

Звісно, в українській мові є аналог слова «бывший» – колишній. Але в значенні старих речей ми аж ніяк не можемо його використати, тому перекладати дослівно не можна.

Приклади вживання слова уживаний

Сподіваємося, тепер ви будете говорити та писати правильно. Але для того, щоб отримані знання закріпилися у вашій пам’яті, прочитайте речення зі словом уживаний:

А ви знаєте, чим відрізняється слово дзвонити від телефонувати? Пропонуємо розібратися в їхньому значенні.

Вийти з мобільної версії сайту