В українській політиці знову запахло великими перестановками. Народний депутат від «Слуги народу» Юрій Камельчук в ефірі YouTube-каналу «Вечір.LIVE» заявив, що посаду прем’єр-міністра України найближчим часом може посісти не представник монобільшості, а лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко, пише MigNews.
За словами Камельчука, ключовим тригером кадрових змін може стати перехід нинішньої першого віце-прем’єра – міністра економіки Юлії Свириденко на посаду керівника Офісу президента. У такому разі пост прем’єра звільниться, і саме Тимошенко, на думку депутата, має найбільші шанси його зайняти.
Камельчук пожартував:
Це одна з версій, яка зараз активно обговорюється в кулуарах. Для Юлії Володимирівни це був би, мабуть, найкращий подарунок до 65-річчя.
Нагадаємо, день народження лідерки «Батьківщини» припадає на 27 листопада – тож чутки з’явилися буквально за добу після святкування.
Нардеп підкреслив, що для формування нової коаліції «Слузі народу» доведеться домовлятися з іншими фракціями, і «Батьківщина» в цьому контексті виглядає одним із найзручніших партнерів. Тимошенко має величезний управлінський досвід (двічі очолювала уряд у 2005 та 2007–2010 роках), залишається однією з найрейтинговіших політиків і, що важливо, ніколи не була в прямій опозиції до Володимира Зеленського.
Водночас Камельчук категорично відкинув інший популярний сценарій – призначення прем’єром віце-прем’єра з цифрової трансформації Михайла Федорова.
Михайло Альбертович і так завантажений по максимуму. Він неодноразово казав, що не хоче цієї посади. Та й президент цінує його саме на цифровому фронті.
Поки що в Офісі президента та в самій «Батьківщині» офіційно ці чутки не коментують. Проте джерела в парламентських колах підтверджують: переговори про можливу ротацію на Банковій дійсно тривають, і кандидатура Тимошенко справді розглядається як один із компромісних варіантів.
Якщо сценарій справдиться, це стане першим випадком за останні шість років, коли посаду прем’єра отримає представник не правлячої партії, а опозиційної сили. Востаннє таке було в 2016-му, коли «Народний фронт» віддав крісло прем’єра Володимиру Гройсману з «БПП».
Чи стане 65-річчя Юлії Тимошенко початком її третього прем’єрства – покаже найближчий місяць. Політична осінь 2025-го явно вирішила не відпускати інтригу до останнього.
Раніше Тимошенко висловилась про новий закон: українців позбавлятимуть майна без суду.