Згідно з нещодавнім звітом BestBrokers.com, жителі Данії можуть найшвидше в Європі накопичити на власне житло. Дослідження охоплювало аналіз цін на нерухомість, середнього чистого місячного доходу, рівня інфляції та «реальних» іпотечних ставок, скоригованих з урахуванням інфляції, у 62 країнах світу, пише MigNews з посиланням на джерело Ewronews.
Оскільки ціни на нерухомість і рівень доходів значно відрізняються між країнами, команда BestBrokers вирішила дослідити, скільки місяців заробітної плати потрібно для придбання житла в різних європейських державах. При цьому не враховувалися витрати на харчування, проживання, догляд за дітьми чи інші потреби, що робить розрахунки суто теоретичними.
Згідно з їхніми даними, середня вартість нерухомості площею 100 квадратних метрів у Данії становить еквівалент 114 чистих місячних зарплат. Це робить Данію найбільш доступною країною Європи для придбання житла.
Водночас, у 2023 році Данія була найдорожчою країною ЄС — ціни на товари та послуги там перевищували середні по Євросоюзу на 43% (за даними Євростату). При цьому середній річний дохід у Данії займав сьоме місце серед європейських країн.
В звіті зазначено, що Ірландія та Швеція посідають друге і третє місця серед найдоступніших країн Європи для придбання житла. У цих країнах для покупки будинку площею 100 квадратних метрів потрібно, відповідно, 123 і 129 чистих місячних зарплат. Це приблизно відповідає заробітку за 10 років.
Де ж у Європі накопичення на будинок займає найбільше часу? Найдовше на житло доведеться збирати в Чехії та Словаччині. Наприклад, у Словаччині середній будинок площею 100 квадратних метрів коштує в 297 разів більше, ніж середня місячна зарплата. Це означає, що на його покупку знадобиться майже 25 років доходів. Якщо ж заощаджувати половину чистої зарплати, то накопичення на сімейний будинок займе близько 50 років наполегливих заощаджень.
Найдоступнішою країною у світі для покупки будинку щодо заробітної плати є Південна Африка, де людям потрібна 71 середня заробітна плата, щоб мати нерухомість площею 100 квадратних метрів.
Друге місце в цьому рейтингу зайняли США. Однак ціни на нерухомість сильно відрізняються від одного штату до іншого. У звіті встановлено, що в США людям потрібно 76 середньомісячних зарплат, щоб купити будинок. Це еквівалентно приблизно шестирічній річній зарплаті.
У нижній частині рейтингу знаходиться Непал із 684 зарплатами, необхідними для купівлі житла, за нею йде Туреччина, де цей показник становить 631, що еквівалентно заробітку за понад 52 роки.
Нагадаємо, що Оксфорд очолив рейтинг найкращих університетів 2025 року.