Вчені зробили прорив у лікуванні ВІЛ-інфекції. За результатами клінічного випробування (Purpose-2), проведеного фахівцями з Університету Еморі та системи охорони здоров’я Грейді, ін’єкції ленакапавіру, які потрібно робити двічі на рік, знижують ризик зараження ВІЛ на 96%, пише MigNews з посиланням на джерело News.emory.edu.
Провідний автор дослідження та професор медичного факультету Університету Еморі
Коллін Келлі заявив:
Такий високий рівень ефективності ін’єкційного препарату — майже 100%, при цьому його потрібно приймати всього раз на півроку — є справжнім проривом у лікуванні ВІЛ.
Він підкреслює, що це досягнення є важливим кроком вперед у медицині, особливо для тих, хто не може приймати щоденні пероральні препарати, а також для людей, які належать до груп ризику, що стикаються з ВІЛ.
В результаті випробування 99% учасників групи, яка отримувала ленакапавір, не заразилися ВІЛ-інфекцією. З 2179 осіб цієї групи лише двоє захворіли на ВІЛ за час дослідження.
Оскільки фаза III клінічних випробувань завершена і матеріали передані FDA на розгляд, експерти прогнозують, що ленакапавір може бути схвалений для комерційного використання вже в 2025 році.
Нагадаємо, що нещодавне дослідження показало, що електронки «вбивають» кровоносні судини з першої затяжки.