Site icon Медіа Інформаційний Гід

Довгі робочі години і їхній вплив на мозок: чому це небезпечно для здоров’я

Довгі робочі години і їхній вплив на мозок: чому це небезпечно для здоров’я

Довгі робочі години і їхній вплив на мозок: чому це небезпечно для здоров’я. Джерело: РБК-УКРАЇНА.

Нове дослідження, проведене вченими з Південної Кореї, виявило, що довгий робочий день може не лише виснажувати організм, а й змінювати структуру мозку. Згідно з результатами, мозок людей, які працюють понад 52 години на тиждень, зазнає значних змін. Зокрема, страждають ділянки, які відповідають за пам’ять, увагу, емоції та самосвідомість, пише MigNews з посиланням на джерело Еdition.cnn.com.

Вплив на мозок

Учасники дослідження, яких було поділено на дві групи — «перероблені» та «не перероблені», продемонстрували значні зміни в структурі мозку. У тих, хто працював більше 52 годин на тиждень, відбулося збільшення об’єму певних ділянок мозку, зокрема тих, які займаються обробкою стресу та емоцій. Такий «перенавантажений» мозок призводить до хронічної втоми та вигорання.

Причини та наслідки

Вчені зазначають, що підвищене навантаження на ці ділянки мозку може бути результатом тривалого стресу і відсутності достатнього відпочинку. Цей феномен вказує на те, що постійне перенапруження, пов’язане з роботою понад норму, призводить до зниження продуктивності та погіршення когнітивних функцій, таких як пам’ять і концентрація.

Як відновити мозок

Завдяки дослідженню було з’ясовано, що повернути мозок до нормального стану можливо, але це тривалий процес. Він вимагає повної відсутності стресу та правильного балансу між роботою і відпочинком. Однак в реальному житті, де напруга і стрес супроводжують нас щодня, досягти такого ідеального стану практично неможливо.

Нещодавно стало відомо, чи можна застосовувати Оземпік для запобігання онкології.

Вийти з мобільної версії сайту