У якийсь момент життя ви можете задатися питанням «Чому болить під лівими грудьми». У голові відразу виникають неприємні думки про те, що це так. Але чи так це? Як каже доктор Девід Катлер, дискомфорт у цій ділянці має найрізноманітніші причини. Цей широкий спектр діагнозів варіюється від незначних проблем до більш серйозних медичних проблем.
Іншими словами? Не варто самостійно діагностувати біль у ділянці грудей, а якщо він сильний або тривалий, краще звернутися до лікаря. MigNews перерахує деякі з можливих винуватців і способи боротьби із симптомами.
Чому болить під лівими грудьми: травма
Якщо ви впали або нещодавно отримали удар у ділянку ребер, це може бути причиною. «Надмірне використання або пошкодження м’язів грудної стінки, наприклад, під час підйому важких предметів, розтягування або неправильної постави, може призвести до локального болю», – каже доктор Катлер.
Серйозніші травми можуть призвести до перелому або перелому ребра, що може викликати біль під час глибокого вдиху, натискання на цю ділянку, згинання або повороту».
- Як лікувати. Легкі травми грудних м’язів зазвичай минають самі собою з часом і відпочинком. Поки ви лікуєтеся, лід або гарячі примочки та знеболювальні препарати з групи НПЗЗ (наприклад, ібупрофен) допоможуть вам почуватися комфортніше.
Зверніться до лікаря, якщо ви думаєте, що у вас зламано ребро. Більшість переломів ребер лікуються спокоєм, льодом і безрецептурними знеболювальними. Але лікар також може порекомендувати фізіотерапію або дихальні вправи, щоб допомогти вашим легеням продовжувати нормально рухатися, за даними клініки Майо.
Причина 2: костохондрит
Гострий, ниючий біль, що віддає в ліву частину грудної кістки та посилюється під час глибокого вдиху або кашлю, може бути костохондритом – захворюванням, що характеризується запаленням хряща, який з’єднує ребра з грудною кісткою, каже доктор Катлер. У цього захворювання немає чіткої причини. Але воно може бути пов’язане з сильним кашлем і найчастіше вражає людей, старших за 40 років, зазначає Клініка Майо.
- Як лікувати. У разі сильного болю в грудях слід звернутися по невідкладну медичну допомогу, щоб виключити серйозні або загрозливі для життя причини, наприклад, серцевий напад. Якщо ваш лікар визначить, що у вас костохондрит, він може порекомендувати вживати знеболювальні засоби, щоб впоратися з дискомфортом, доки запалення не спаде (що має статися протягом кількох тижнів).
Чому болить під лівими грудьми: захворювання шлунково-кишкового тракту
Іноді проблема, що виникла в кишечнику, може спричинити біль, що віддає в підребер’я або навіть у груди, зазначає доктор Катлер. Ось найпоширеніші захворювання:
- Кислотний рефлюкс або ГЕРХ. Кислота зі шлунка, потрапляючи в стравохід, може викликати пекучий біль під грудьми. За даними Клівлендської клініки, кислотний рефлюкс може виникати час від часу під час вживання багатої або жирної їжі, гострих страв, шоколаду, кофеїну, алкоголю, великої кількості цибулі або часнику, особливо якщо після цього ви лежите. Коли кислотний рефлюкс трапляється регулярно (більше двох разів на тиждень), лікарі називають це гастроезофагеальною рефлюксною хворобою або ГЕРХ;
- Гастрит. Гастрит, або запалення слизової оболонки шлунка, може спричиняти біль у шлунку, що віддає в лівий бік під грудьми. Це захворювання часто виникає через інфекцію, спричинену бактерією H. pylori, але провокуючими факторами також можуть бути вживання великої кількості алкоголю, стрес або надмірне використання знеболювальних препаратів. Поряд із печінням у шлунку гастрит може спричиняти гризучі відчуття в животі, нудоту, блювоту або відчуття незручної повноти після їди;
- Хіатальна грижа. Хіатальні грижі виникають, коли верхня частина шлунка випинається через великий м’яз, що розділяє грудну клітку і черевну порожнину. Це може спричинити дискомфорт або біль під лівими грудьми, а також печію, незвичну повноту після їжі, утруднене ковтання або задишку. Це поширене явище у дорослих віком від 50 років, особливо у тих, хто страждає на ожиріння.
Причина 4: захворювання грудей
Якщо у вас болить під або навколо лівих (або правих) грудей, проблема може бути пов’язана саме з грудьми, особливо якщо ви зараз годуєте грудьми або грудьми. Ось деякі можливі проблеми:
- Мастит. Мастит, або запалення тканин молочної залози, найчастіше вражає тих, хто годує грудьми або грудьми людей, оскільки зазвичай спричиняється інфекцією, що потрапила в закупорену молочну протоку. При цьому уражені груди (ліві або праві) можуть бути гарячими, червоними, опухлими і болючими, а також спричиняти грипоподібні симптоми – жар, озноб і ломоту в тілі.
- Фіброкістозні груди. Коливання гормонів, що відбуваються протягом менструального циклу, особливо у віці від 30 до 50 років, можуть надати вашим грудям горбистої або веретеноподібної текстури, часто безпосередньо перед місячними. Іноді вони також можуть спричиняти біль або болючість. Зазвичай уражаються обидві груди (а не тільки ліва).
- Рак молочної залози. У рідкісних випадках біль у грудях може бути ознакою раку молочної залози. Інші можливі ознаки: ущільнення в грудях або під пахвою, ущільнення або припухлість навколо грудей, ямочка на шкірі або подразнення, почервоніння або лущення шкіри навколо соска, виділення з соска, зміна форми або розміру грудей.
Чому болить під лівими грудьми: нервові захворювання
Іноді проблеми з певними нервами можуть призвести до болю в грудях або молочній залозі, каже доктор Катлер.
- Торакальна невралгія. Торакальна невралгія (іноді її називають міжреберною невралгією) виникає в разі защемлення нерва в хребті й спричиняє біль, що віддає в передню частину грудної клітки. Біль може бути гострим, колючим, променевим або пекучим, а також супроводжуватися онімінням або поколюванням. Це часто трапляється після травми або пошкодження спини, грудей або ділянки ребер.
- Оперізувальний лишай. Якщо ви перенесли вітряну віспу, то в літньому віці, особливо після 50 років, вірус може знову проявитися у вигляді оперізувального лишаю. Оперізувальний лишай викликає запалення нервів під шкірою, що призводить до болю, печіння і поколювання. Запалення і біль зазвичай зачіпають обличчя, але якщо вірус вражає нерви в ділянці грудей, це може викликати хворобливі, пекучі відчуття під грудьми.
Причина 6: захворювання легенів
Біль під лівими грудьми може бути пов’язаний з легенями. Ось деякі захворювання, які слід розглянути:
- Інфекції легенів. Інфекції, такі як пневмонія або бронхіт, можуть спричиняти гострий або колючий біль у грудях, який посилюється під час глибокого вдиху. Інші симптоми, які можуть варіюватися від легких до важких, включають кашель із зеленуватим або кров’янистим слизом, жар або озноб, задишку, втому і різкий або колючий біль у грудях, який посилюється під час глибокого вдиху.
- Плеврит. Плеврит – це запалення легеневої тканини, яке може бути спричинене інфекцією або аутоімунним захворюванням. Як правило, він характеризується гострим, колючим болем у грудях, який виходить з одного конкретного місця і посилюється під час дихання або кашлю. Біль може бути настільки сильним, що ви намагаєтеся дихати обережно, щоб зменшити дискомфорт.
Серцеві захворювання
Біль у грудях, особливо з лівого боку, може бути ознакою того, що у вас щось не гаразд із серцем, каже доктор Катлер. Якщо у вас сильний або безперервний біль у грудях, вам слід якомога швидше звернутися до лікаря.
- Стенокардія. Стенокардія – це вид болю в грудях, що виникає при тимчасовому зниженні припливу крові до серця. Симптоми часто нагадують серцевий напад, включно з болем, що віддає в ліву частину грудей. Як і серцевий напад, стенокардія може розвинутися внаслідок хвороби серця. Різниця в тому, що симптоми стенокардії можуть з’являтися і зникати, і їх часто можна полегшити за допомогою правильних засобів.
- Серцевий напад. Серцеві напади трапляються, коли тромб в артерії блокує приплив крові до серця. Вони можуть спричиняти сильний біль у грудях, що віддає в лівий бік, руку, шию або щелепу. Ви також можете відчувати тиск у грудях, здавленість або втому, холодний піт, запаморочення, нудоту або задишку.
- Серцева інфекція. Серцево-судинні інфекції, такі як перикардит або ендокардит, виникають, коли запалюються частини серця. Часто вони викликаються вірусними інфекціями, бактеріями або пневмонією. Ви можете відчути гострий або колючий біль навколо або під грудьми чи у верхній частині живота, який посилюється, коли ви лягаєте, глибоко дихаєте або кашляєте.
Коли слід звернутися до лікаря
Біль під лівими грудьми не завжди є приводом для занепокоєння. Іноді проблема минає сама собою (як у разі легкої травми). Але в інших випадках дискомфорт може бути ознакою серйозної проблеми, каже доктор Катлер. Обов’язково зверніться до лікаря з приводу болю в грудній клітці, якщо:
- Біль виник після травми або пошкодження;
- біль сильний і не минає через 24-48 годин;
- біль супроводжується іншими тривожними симптомами, такими як задишка, запаморочення або нудота.
Раніше ми розповідали, чому у вас може виникнути біль після сну вранці. Це просто недосип чи щось серйозне?