Site icon Медіа Інформаційний Гід

За яких обставин заброньованих українців можуть мобілізувати до війська після 28 лютого

За яких обставин заброньованих українців можуть мобілізувати до війська після 28 лютого

За яких обставин заброньованих українців можуть мобілізувати до війська після 28 лютого. Джерело: РБК-УКРАЇНА.

Військовозобов’язані, заброньовані на підприємствах, можуть потрапити під мобілізацію, пише MigNews.

28 лютого для всіх військовозобов’язаних в Україні завершується дія бронювання. Якщо підприємство втратить статус критичності або перестане відповідати визначеним критеріям, працівники, які були заброньовані, також позбудуться цього статусу. Про це повідомив Олександр Федієнко, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Тому в разі втрати підприємством цього статусу, його працівники можуть бути мобілізовані до Збройних Сил України.

Федієнко заявив:

Враховуючи що такі військовозобовʼязані всі на обліку, ТЦК має повне право мобілізувати таких військовозобовʼязаних. Все в рамках закону.

Як зазначив член комітету Верховної Ради, керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки готові йти на зустріч підприємствам, що мають стратегічне значення для оборони, а також підприємствам зв’язку та енергетики. Вони надають час для перебронювання працівників, щоб забезпечити стабільну роботу цих важливих галузей під час мобілізації.

Олександр Федієнко пояснив, що мобілізаційне завдання (МЗ) для бронювання військовозобов’язаних працівників, зазвичай з агропромислового сектору, має визначатися з урахуванням потреби в номенклатурі продукції для армії. Завдання повинно базуватися на потужностях підприємства, щоб воно могло виконати вимоги за обсягами виробництва необхідної продукції для військових.

Парламентар зазначив, що обласні військові адміністрації встановлюють МЗ, враховуючи потреби Міністерства оборони та спроможність підприємства. За його словами, під час останніх перевірок деякі підприємства втратили мобілізаційне завдання через невідповідність своїх можливостей. Однак працівники цих підприємств залишились заброньованими, що створює певні складнощі у реалізації нових вимог.

Він нагадав, що рішення щодо бронювання працівників приймається Міністерством економіки. Навіть у разі втрати підприємством мобілізаційного завдання на певний час, бронювання працівника залишалося чинним. Нардеп підкреслив, що наразі важко знайти баланс між забезпеченням критично важливих підприємств заброньованими працівниками та потребами Збройних Сил України щодо мобілізації. Чоловік зазначив, що після 28 лютого частина заброньованих військовозобов’язаних буде мобілізована до ЗСУ та інших військових формувань.

Федієнко також рекомендував тим, хто планує служити в армії, заздалегідь подумати про приєднання до відповідного військового підрозділу через механізм рекрутингу, адже це дозволяє чинне законодавство.

Дізнайтесь, чому заброньованих і військовозобов’язаних з відстрочкою викликають до ТЦК.

Вийти з мобільної версії сайту