Медіа Інформаційний Гід

Що таке ЦНАП в Україні, які послуги надає та як працює у 2024 році?

Мільйони українців користуються послугами ЦНАПів, Джерело: kharkov.comments.ua

У 2019 році кількість ЦНАПів в Україні перевищила 778. І ця кількість лише зростає. Можливо, ви поки що не зверталися до цього центру або збираєтеся це зробити незабаром. Тоді вам напевно буде цікаво дізнатися, що взагалі таке ЦНАП в Україні.

MigNews підготував невеликий посібник, у якому відповість на це запитання, а також розповість про роль ЦНАПів у принципі.

Що таке ЦНАП в Україні

Що таке ЦНАП в Україні, для чого він потрібен і як працює у 2024 році?
За один візит можна отримати кілька різних послуг у ЦНАПі, Джерело: solonkivska-gromada.gov.ua

Давайте для початку розберемося з абревіатурою. ЦНАП – Центр надання адміністративних послуг. Центри будуються по всій країні та обладнуються за сучасними стандартами, щоб жителі України (фізичні та юридичні особи) могли отримати допомогу і консультацію з тих чи інших питань у комфортних умовах.

ЦНАПи мають свої сайти (їх легко знайти в інтернеті, ввівши ЦНАП і ваш населений пункт), куди ви можете перейти, замовити послуги та прослідкувати за ходом справи або отримати консультацію. До слова, у деяких центрах також є можливість отримати адмінпослуги, не виходячи з дому (за допомогою поштового зв’язку або кур’єрської доставки).

До 90% адмінпослуг надаються безкоштовно. ЦНАП зручний ще й тим, що ви економите час: за один можна отримати одразу кілька послуг: від реєстрації актів цивільного стану (народження, шлюбу) до державних допомог (житлових субсидій тощо).

Для чого потрібен ЦНАП і які послуги він надає

Надані послуги ЦНАПу численні (за підрахунками, їхня кількість становить від 200 до 400 послуг) і поповнюються новими з року в рік з урахуванням потреб українців і чинного законодавства.

Ось кілька прикладів:

Як працює ЦНАП в Україні у 2024 році

Під час війни в Україні було додано, приміром, такі послуги, як облік внутрішньо переміщених осіб, еВідновлення, послуги ветеранам та членам їхніх сімей. Найбільш затребуваними є послуги для ВПО, адмінпослуги соцхарактеру, послуги ДРАЦС, а також консультації щодо порядку та місця отримання послуг ДМС, МВС, ПФУ.

Через війну деякі ЦНАПи, що знаходяться в зоні бойових дій, не працюють. Інші – змушені адаптуватися і працювати в нових для себе реаліях. Але вони продовжують свою діяльність і залишаються точкою взаємодії між громадянами і державою. З їхньою допомогою ви, як і раніше, можете отримувати державні та публічні послуги швидко, якісно та зручно.

Графік роботи центрів може відрізнятися, тому актуальну інформацію шукайте на сайті потрібного вам ЦНАПу.

Крім того, ми обговорювали, що таке РЕБ, яке їхнє значення під час війни і що про них потрібно знати всім українцям.

Вийти з мобільної версії сайту