Медіа Інформаційний Гід

Графік відключень електроенергії 10 червня: де не буде світла і коли

Ці відключення відбуватимуться з 16:00 до 22:00. Такі заходи необхідні для підтримання стабільності енергосистеми, яка зазнала значних пошкоджень внаслідок шести ракетних ударів на українських електростанціях. Через ці удари виробництво електроенергії суттєво знизилось.

На Сумщині, де вночі сталися технічні неполадки, живлення вже відновлено для всіх споживачів. Однак, через негоду на ранок було знеструмлено 10 населених пунктів у Черкаській та Чернігівській областях.

Причини обмежень та заходи реагування

Основна причина введення графіків відключень – наслідки ракетних ударів по електростанціях, що суттєво зменшили їх продуктивність. Для подолання дефіциту електроенергії використовуються імпорт та аварійна допомога з європейських країн. Проте, через масштабність пошкоджень, цих заходів недостатньо для повного балансу в енергосистемі, тому обмеження споживання застосовуються і для промислових, і для побутових споживачів.

Вчора, 9 червня, для підтримки стабільної роботи енергосистеми з 11:41 до 15:41 була обмежена робота об’єктів відновлюваної енергетики (ВДЕ). Також на запит «Укренерго» з 21:00 до 22:00 було активовано аварійне постачання електроенергії з Румунії, Польщі та Словаччини.

Імпорт та ремонтні роботи

Протягом останньої доби імпорт електроенергії здійснювався з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови. Загальний обсяг імпорту склав 24 799 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 457 МВт. Експорт електроенергії наразі не відбувається і не планується.

Одна з високовольтних ліній, що поєднують українську енергосистему з об’єднаною енергомережою континентальної Європи, повернулася в роботу після планового ремонту, який тривав з 3 червня. Ця лінія грає ключову роль у забезпеченні стабільності енергопостачання в умовах дефіциту електроенергії.

Графік відключень електроенергії 10 червня: де не буде світла і коли
Графік відключень електроенергії 10 червня: де не буде світла і коли

Технічні збої та відновлення живлення

Вночі, через технічні причини, двічі вимикався один з енергооб’єктів на Сумщині, що призвело до знеструмлення споживачів у Харківській та Сумській областях. Енергопостачання в Харківській області було відновлене менш ніж за годину, а на Сумщині діяли аварійні відключення. На даний момент енергопостачання в цих регіонах повністю відновлено. Причини відключень з’ясовуються, і над їх усуненням працюють ремонтні бригади.

Вплив негоди та бойових дій

На ранок через негоду залишаються знеструмленими 10 населених пунктів у Черкаській та Чернігівській областях. Окрім цього, з інших причин без електроживлення залишаються 470 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській та Херсонській областях.

Ситуація з енергопостачанням в Україні залишається складною, але завдяки зусиллям енергетиків та міжнародної підтримки відбувається поступове відновлення стабільності енергосистеми. Технічні команди працюють безперервно для забезпечення електропостачання споживачам та ліквідації наслідків атак та погодних умов.

Exit mobile version