Site icon Медіа Інформаційний Гід

Що означає примусова мобілізація в Росії та як Кремль змушує воювати солдатів

Що означає примусова мобілізація в Росії та як Кремль змушує воювати солдатів

Що означає примусова мобілізація в Росії та як Кремль змушує воювати солдатів. Джерело: rbc.ua.

Російська влада посилює тиск на мобілізованих військовослужбовців, змушуючи їх укладати контракти з Міністерством оборони РФ. За даними британської розвідки, ті, хто відмовляється це зробити, ризикують потрапити в зони бойових дій з критично низьким шансом виживання. Такі дії Кремля можуть бути викликані значними втратами серед військового персоналу та небажанням проводити нові хвилі мобілізації.

Як повідомляє MigNews з посиланням на РБК-Україна, російське військове командування чинить жорсткий тиск на мобілізованих у 2022 році чоловіків, змушуючи їх укладати довгострокові контракти. Тих, хто відмовляється, відправляють у найгарячіші точки фронту, де рівень виживання не перевищує 10-15%.

За інформацією незалежного російського медіа Verstka, контракти, які підписують солдати, можуть діяти безстроково, незважаючи на формальні терміни їхньої дії. Таким чином, військовослужбовці фактично не мають можливості повернутися до цивільного життя.

Британська розвідка зазначає, що такі заходи пов’язані з гострою нестачею досвідчених солдатів. З початку повномасштабного вторгнення Росія втратила близько 860 тисяч осіб убитими та пораненими. Через це військове командування намагається утримати на службі навіть тих, хто був мобілізований примусово.

Окрім того, аналітики припускають, що керівництво Кремля прагне уникнути нових хвиль мобілізації, які є надзвичайно непопулярними серед населення. Нагадаємо, що після оголошення часткової мобілізації у 2022 році сотні тисяч росіян, зокрема молодь та освічені фахівці, виїхали за кордон, що негативно позначилося на ринку праці в країні.

Згідно з останнім опитуванням незалежного “Левада-центру”, рівень підтримки війни серед населення Росії залишається стабільним з 2022 року. Станом на січень 2025 року 78% росіян схвалюють продовження бойових дій, тоді як 15% виступають проти. Водночас зростає частка тих, хто вважає за необхідне розпочати мирні переговори – 61%.

Зазначимо, що Дуда хоче змусити Путіна благати про мирні переговори з Україною.

Вийти з мобільної версії сайту